Тамале (страва)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тамале

Тама́ле (англ. tamale [tə'mɑːlɪ], ісп. tamal) — це Месоамериканська страва; тісто з нікстамалізованого кукурудзяного борошна, обгорнуте кукурудзяним (або банановим) листям, приготоване на парі. Перед вживанням листя знімають. Тамале може містити начинку з м'ясного фаршу, сирів, фруктів, або овочів, нерідко з перцем чилі.

Тамале — страва, яка прийшла з глибини століть. Вважається, що саме тамале гостинні індіанці пропонували спробувати прибулим на захід конкістадорам.

Тамале — це англізована версія іспанського слова tamal (множина: tamales).[1] Тамал походить від нахуаталійського «tamalli».[2] Англійське «tamale» є зворотним утворенням від tamales, причому носії англійської мови інтерпретують -e- як частину основи, а не як частину суфікса множини -es.

Література[ред. | ред. код]

  1. tamale - English-Spanish Dictionary - WordReference.com. www.wordreference.com. Архів оригіналу за 2 лютого 2022. Процитовано 2 лютого 2022.
  2. ASALE, RAE-; RAE. nacatamal | Diccionario de la lengua española. «Diccionario de la lengua española» - Edición del Tricentenario (ісп.). Архів оригіналу за 15 травня 2021. Процитовано 2 лютого 2022.