Таманду американський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Таманду американський
Southern Tamandua.jpg
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Лінивцеподібні (Pilosa)
Родина: Мурахоїдові (Myrmecophagidae)
Рід: Таманду (Tamandua)
Вид:
Таманду американський (T. tetradactyla)
Біноміальна назва
Tamandua tetradactyla
(Linnaeus, 1758)
Collared Anteater area.png
Синоніми

Myrmecophaga tetradactyla Linnaeus, 1758

Таманду американський[1] (Tamandua tetradactyla) — вид ссавців з родини Мурахоїдові (Myrmecophagidae).

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Аргентина; Болівія; Бразилія; Колумбія (материк); Еквадор (материк); Французька Гвіана; Гаяна; Парагвай; Перу; Суринам; Тринідад і Тобаго; Уругвай; Венесуела. Висота проживання простягається від рівня моря до 2000 м над рівнем моря. Вид адаптується до різних місць проживання, у тому числі галерейних лісів прилеглих до савани, низовинних і гірських вологих тропічних лісів, а також мангрових заростей.

Морфологія[ред. | ред. код]

Голова і тіло довжиною від 535 до 880 мм, довжина хвоста від 400 до 590 мм. Важить в середньому 4.5 кг. Має світло-бежеве або золотисте хутро з чорним "жилетом", але рівномірне від жовтувато-коричневого до чорного забарвлення також трапляється. Недавні дослідження показали, що існують значні морфологічні відмінності між субпопуляціями на північ і південь від річки Амазонки. Не має зубів, але має значний до 40 см циліндричний язик. Цей напівдеревний вид має має чіпкий хвіст, який він використовує як п'яту кінцівку при підйомі. З поганим зором, T. tetradactyla знаходить їжу, використовуючи гарний нюх.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Як правило, це поодинока тварина. В основному веде нічний спосіб життя, але іноді проявляє активність протягом дня. Відпочиває протягом дня в порожнистих стовбурах дерев або в норах інших тварин. В основному харчується мурахами й термітами, але також нападає на гнізда і їсть мед. Від 13 до 64 відсотків свого часу проводить на деревах. На землі тварина досить незграбна, не в змозі бігти галопом. Використовує свої потужні руки наділені довгими, вигнутими пазурами з метою самооборони.

Спаровування зазвичай відбувається восени. Вагітність триває від 130 до 150 днів і народжується одне маля раз на рік. При народженні малюк не нагадує своїх батьків; колір хутра коливається від білого до чорного. Він їздить на спині матері протягом певного періоду часу й іноді його кладуть на безпечну гілки, поки мати харчується. Максимальна тривалість життя записана у полоні: 9 років 6 місяців.

Використання[ред. | ред. код]

T. tetradactyla іноді (недоречно) використовується як домашня тварина або споживається. Шкіра іноді використовується, щоб зробити вироби зі шкіри. Тварин продають приватним особам або зоопаркам, вони можуть бути залучені в торгівлі тваринами.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Немає великих загроз для виду, хоча в деяких частинах ареалу на нього полюють на м'ясо або для продажу. Втрата середовища існування, деградація, лісові пожежі й дорожній рух становлять загрозу в деяких областях. Проживає у ряді ПОТ.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Маркевич, О. П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. Номенклатура. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 250.

Посилання[ред. | ред. код]