Танга (одяг)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Танга (зліва) і стринги (справа)
Бразильські моделі в танга

Та́нга (англ. tanga) — різновид трусиків, які відкривають ділянку сідниць. Відмінністю танга від стрингів є те, що шнурки в них замінені вузькими (1,5-2 см) смужками тканини[1][2]. Трусики танга можуть бути елементом спідньої білизни, а також міні-бікіні.

В англійській мові tanga називають трусики з двох невеликих трикутників, з'єднаних смужками тканини, а схоже слово thong (буквально — «ремінь», «пас») вживають щодо трусиків з більшим відкриттям тіла, які ззаду мають вигляд не трикутника, а вузької смужки (слово strings позначає тільки трусики, основним елементом яких є шнури).

Походження слова tanga неясне: згідно з одною з версій, воно є скороченням від «Танганьїка» (або від назви міста Танга), бо схожий тип одягу здавна був поширеній в екваторіальній Африці[3].

Історія[ред. | ред. код]

Сексуальна революція, а також поява нейлону і лайкри, зіграли чималу роль у створенні жіночих трусів, які набували відвертих рис. Це були трусики з двома текстильними трикутниками, з'єднаними між собою тонкою смужкою або неширокою резинкою. У 1974 році дизайнером Руді Гернрайхом були створені труси-танга, які призначалися для вечірніх туалетів з глибоким вирізом.

У 1976 році на пляжі Іпанема в Ріо-де-Жанейро Роза ді Прімо з'явилася у відвертих трусиках, які вона зменшила з допомогою ножиць. В наступні десятиліття танга отримали широке розповсюдження в США та Європі. Перші моделі шили з білої або напівпрозорої тканини і вдягалися лише в особливих випадках, під весільну сукню або для романтичного вечора при свічках.

З того часу труси-танга стали невід'ємною частиною жіночого гардеробу. Популярністю користуються безшовні моделі, які застосовуються в пляжному та спортивному одязі. У 2010-х роках танга втрачають свою актуальність, а на зміну їм приходять закриті труси, які виготовляють із високотехнологічних тканин.

На сьогоднішній день існують жіночі, чоловічі і навіть дитячі варіанти танга, які повністю або частково закривають сідниці. Такі труси мають низьку посадку і чудово підходять для повсякденного носіння. Дана модель ідеально поєднується з бюстгальтером та поясом для панчіх, яку можна зробити у вигляді татуювання.

Схожі трусики[ред. | ред. код]

  • Чикі (англ. cheeky — «нахабні») — трусики, схожі на танга, але в них бічні смужки ширші і закривають сідниці до половини.
  • Бразильські труси — трусики, які також складаються з двох з'єднаних трикутників, але покриття сідниць більше, ніж у танга.
  • Трусики «китовий хвіст» (англ. whale tail thong) — різновид танга, який ззаду нагадує хвостовий плавець кита. Такі труси щільно обтягають ділянку міжсідничної борозни. У деяких країнах вираз «хвіст кита» (англ. whale tail, ісп. cola de ballena) вживається щодо танга і стрингів, які видні ззаду за злегка приспущеними штанами[4].

Див. також[ред. | ред. код]


Примітки[ред. | ред. код]