Танець Сонця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Танець сонця

Танець сонця (англ. Sun Dance) — ритуальна практика розповсюджена серед кількох корінних народів Північної Америки. Танець Сонця проводився по різному серед різних індіанських племен, проте багато церемоній мали спільні риси серед яких: попередній піст, танці, співи, барабанний акомпанемент, трансцедентний досвід та видіння, у деяких випадках, болісні тілесні модифікації.

Церемоніальний танець, хоча можливо і не Танець Сонця змальований дослідником Джоном Уайтом (John White) що став свідком його проведення у 1500-х

Саме тілесні модифікації та добровільні тортури що практикувалися серед деяких племен — як правило юнаками стали об'єктом найпильнішої уваги європейських колонізаторів. Ось як один із них описав Танець Сонця, проведений племенем сіу, свідком якого він став у кінці XVIII ст:

Кожен з молодих людей представляв себе шаману, котрий брав великим та вказівним пальцями складку не сильно натягнутої шкіри на грудях і по тому, вганяв попід шкіру ножа — з вузьким лезом але гострого, після чого — встромляв міцний стрижень з кістки, розміром зі столярський олівець. Стрижень був прив'язаний до шкіряної мотузки, з іншого кінця закріпленої на верху стовбура-сонця розміщеного у центрі майданчика. Основна ж мета учасника ритуалу — розірвати ці пути. Щоб звільнити себе він повинен прорвати стрижнем шкіру — настільки жахливе завдання що навіть найрішучішому може знадобитися на це кілька годин тортур.