Танки Онлайн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Танки Онлайн
Розробник Росія AlternativaPlatform
Попередня гра серії Tanks[1]
Наступна гра серії Танки X
Дата випуску 4 червня 2009
Ліцензія Безплатне програмне забезпечення
Версія 1.392
Українська локалізація немає
Жанр(и) Симулятор танка, MMOG
Платформа ПК
Рушій гри Alternativa3D[ru] (заснований на Adobe Flash)
Режим гри багатокористувацька гра (браузерна)
Носій Інтернет[2], Steam[3] і Звантаження файлів[4]
Керування клавіатура, миша
Сайт tankionline.com

Та́нки Онла́йн — багатокористувацька браузерна онлайн-гра в жанрі аркадного танкового симулятора. Використовує бізнес-модель free-to-play. Розроблена компанією AlternativaPlatform і видана 2009 року.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Основний[ред.ред. код]

Ігровий процес «Танків Онлайн» має кілька паралелей з відомою класичною грою 1985 року Battle City. Але, на відміну від Battle City, основою ігрового процесу «Танків Онлайн» є система PvP — гравець проти гравця. Гравці змагаються один з одним, а за кожний знищений танк супротивника зараховується фраг і нараховуються очки досвіду.

У грі передбачено кілька режимів боїв (у тому числі командних), система військових звань і велика кількість варіантів озброєння для танка. Замість того, щоб обирати танк зі списку, гравцям пропонується зібрати власну машину, комбінуючи зброю, корпус і захисне покриття відповідно до своїх уподобань.

Визначившись із деталями танка, гравець вступає в битви з іншими користувачами, де, крім очок досвіду, заробляє ігрову валюту гри — кристали. Просуваючись вгору кар'єрними сходами, він відкриває доступ до нового озброєння та покращення вже доступних предметів.

На полі бою випадають ящики з боєприпасами — гравці можуть наткнутися на такі, що дають подвійну силу, подвійний захист, прискорення та ремонтний комплект, покращують танк і прискорюють ігровий процес. За бажанням гравці можуть запастися боєприпасами, придбавши їх у гаражі за кристали, і згодом використати у битвах.

Головна мета будь-якого танкіста — отримання звання Легенди, максимально вдосконалити свій танк і розвивати ігрові навички доти, доки супротивники не визнають свою безпомічність.

Також існують щоденні завдання, доступні зі звання капрала, та придбання платного «Преміум»-аккаунту.

Режими гри[ред.ред. код]

Бої можуть бути чотирьох типів[5]: кожний сам за себе (фонд матчу розподіляється відповідно до кількості вбивств); команда на команду (команда, що набрала більшу кількість убивств, оголошується переможцем і отримує більшу частину фонду матчу як нагороду); захоплення прапора[ru] (дві команди змагаються у доставці прапора з ворожої бази на свою; переможцем оголошується та з них, яка доставила більшу кількість прапорів; бій обмежено за часом); контроль точок[ru] (команди б'ються за володіння наперед визначеними точками на карті). Гра може йти як між обраними випадковим чином командами, так і між раніше створеними кланами[ru] (кланові чемпіонати).

Система звань[ред.ред. код]

У грі реалізовано систему звань, які відкривають гравцям доступ до нових можливостей, таких як придбання нових і покращення наявних корпусів і гармат, придбання нових покриттів, доступ до карт. Чергове звання присвоюється гравцеві автоматично при досягненні визначеної кількості очок досвіду.

Бойовий досвід нараховується за знищення танків супротивника в усіх режимах гри, а крім того: в режимі «Захоплення прапора[ru]» — за доставку ворожого прапора чи повернення свого, в режимі «Контроль точок[ru]» — за захоплення контрольної точки чи звільнення раніше захопленої супротивником точки, а також за лікування[ru] союзників.

За досягнення кожного нового звання гравець отримує бонусні кристали, сума яких залежить від рангу.

Гараж[ред.ред. код]

Купівля товарів у гаражі дозволяє гравцеві підвищити боєздатність танку. Всі доступні предмети й покращення можуть бути придбані за кристали. При переході до гаражу з битви гравці мають змогу змінити озброєння на ходу.

Система прокачування[ред.ред. код]

Гармати та корпуси мають по три рівні покращень (модифікацій), які збільшують бойові характеристики речей, а також змінюють їх зовнішній вигляд. Покращення відкриваються поступово з отриманням нових звань.

Крім того, гравці мають змогу покращувати деякі параметри гармат, корпусів і захисних покриттів за допомогою системи «мікропрокачувань».

Кристали[ред.ред. код]

Кристали — це основна валюта «Танків Онлайн», за яку можна придбати всі внутрішньо-ігрові предмети. Кристали можна заробляти кількома способами:

 1. Беручи участь у битвах
 2. Виконуючи щоденні завдання
 3. Ловлячи «золоті ящики»
 4. Отримуючи звання
 5. Купуючи за реальні гроші

Історія розробки[ред.ред. код]

Гру було представлено у травні 2009 року на конференції КРІ[ru] 2009, де вона отримала нагороди «Найкраща гра без видавця» і «Найкраща технологія»[6][7][8][9]. «Танки Онлайн» використовує власний гральний рушій компанії — Alternativa3D 8[10], заснований на Adobe Flash. Вихід відбувся того ж року.

В 2013 і 2014 роках проект ставав лауреатом «Премії Рунету» в номінації «Народне голосування»[11][12][13]. Вважається найпопулярнішою грою компанії-розробника[14], приносячи 7 мільйонів доларів річного прибутку з двома мільйонами гравців щомісяця (серед яких 90% з Росії)[15]. В 2013 році кількість зареєстрованих учасників у грі сягнула 20 мільйонів, щодня проходило близько 90 тисяч боїв загальною тривалістю понад 700 тисяч ігрових годин, а найбільша кількість гравців у онлайні сягнула 60 тисяч чоловік.[16]

Подальший розвиток[ред.ред. код]

Влітку 2011 року вийшли Танки Онлайн 2.0[17].

На початку 2016 року з'являться нові «Танки Онлайн» (під назвою Tanki X), розроблені тими ж авторами, але з використанням рушія Unity замість власного рішення. Робота над грою розпочалася в середині 2014 року. За кілька місяців до релізу відбудеться загальне тестування нової гри, що складатиметься з закритого тестування, тестування за участю обраних тестерів і відкритого тестування, участь в якому зможе взяти будь-хто. [джерело не вказане 936 днів]

Нова гра розвиватиметься паралельно зі старою, попередня версія «Танків» продовжить отримувати оновлення.

Примітки[ред.ред. код]

 1. История создания игры [Історія створення гри] (російською). 
 2. Tanki Online
 3. Tanki Online on Steam
 4. Tanki Online
 5. Ходаковський, Костянтин (7 вересня 2012). Tanki Online получили существенное обновление графики [Tanki Online отримали значне оновлення графіки]. 3DNews Daily Digital Digest (російською). 
 6. Карачарова, Світлана. Новости видеоигр. КРИ 2009 [Новини відеоігор. КРІ 2009]. Світ фантастики та фентезі (російською). 
 7. Яковенко, Олександр; Псміт, Річард; Оболенська, Тетяна (липень 2009). КРИ-2009. Аллея славы [КРІ-2009. Алея слави] (стаття). Найкращі відеоігри (російською). ISBN 977-1-72-779400-8. 
 8. Єпішин, Роман (18 травня 2009). Лауреаты КРИ 2009 [Лауреати КРІ 2009] (стаття). Игромания (російською). 
 9. Новости конференции. КРИ 2009 завершилась! [Новини конференції. КРІ 2009 добігла кінця!]. КРІ[ru] (новина) (російською). 20 травня 2009. Архів оригіналу за 8 серпня 2012. Процитовано 11 липня 2011. 
 10. Крапівенко, Ольга (5 червня 2011). Игровая индустрия за неделю. 30 мая—5 июня 2011 года [Ігрова індустрія за тиждень. 30 травня—5 червня 2011 року]. 3DNews Daily Digital Digest (російською). 
 11. Георгієв, Володимир (22 листопада 2013). Вечерние блиц-новости [Вечірні бліц-новини]. Ferra.ru (новини) (російською). Процитовано 26 червня 2015. 
 12. Объявлены лауреаты Премии Рунета 2014 [Оголошено лауреатів Премії Рунету 2014]. Ferra.ru (російською). 26 листопада 2014. 
 13. Объявлены лауреаты Премии Рунета 2014 [Оголошено лауреатів Премії Рунету 2014]. Премія Рунету[ru] (російською). Процитовано 26 червня 2015. 
 14. Астаф'єва, Оксана (30 вересня 2014). Креативный бизнес-класс [Креативний бізнес-клас]. Коммерсантъ (стаття) (російською). 
 15. Мітін, Юрій; Хомич, Михайло (8 серпня 2013). Бизнес на гусеницах, или История успеха «Танки Онлайн» [Бізнес на гусеницях, або Історія успіху «Танки Онлайн»]. Коммерсантъ (стаття) (російською). 
 16. В «Танках Онлайн» зарегистрировалось 20 миллионов пользователей [У «Танках Онлайн» зареєструвалися 20 мільйонів користувачів]. Страна игр (новина) (російською). 9 лютого 2013. 
 17. Бліц-новости [Бліц-новини]. Игромания (новини) (російською). 1 лютого 2011. 

Посилання[ред.ред. код]

 • tankionline.com — офіційний сайт «Танки Онлайн».

Джерела[ред.ред. код]