Танос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Походження[ред. | ред. код]

Письменник-художник Джим Старлін спочатку задумав про Таноса під час курсів психології в коледжу. Як сказав Старлін: "Я пішов у коледж між військовою службою США і роботою в коміксах. Існував психологічний клас, і я придумав Таноса […] і Дракс Руйнівник, але я не впевнений, як він підходить для цього, просто управління гнівом ймовірно. Тому я підійшов до Marvel і [редактор] Рой [Томас] запитав, чи хочу я зробити проблему Залізній людині. Я відчував, що це може бути моїм єдиним шансом зробити якогось персонажа, не маючи впевненості, що моя кар'єра буде тривати щось більше, ніж через кілька тижнів. І вони застрягли в ньому. Танос був набагато тоншим героєм, і Рой запропонував його наглушити, тому він зовсім трохи посилив його оригінальні ескізи […] і пізніше мені сподобалося настільки сильно підтягнути його, що він продовжував рости. Старлін визнав що Танос був створений під впливом Дарксайда Джек Кірбі: Кірбі зробив «Нових Богів», які, за моєю думкою, були приголомшливимі. У той час він перебрався в DC Comics. Я придумав деякі речі, які були натхненні цим. Ви думаєте, що Танос був натхненний Дарксайдом, але це не випадково. У моїх перших малюнках Таноса, якби він був схожий на будь-кого, це був Metron. У мене були всі ці різноманітні боги і те, що я хотів зробити, Таноса титаном. Рой подивився на хлопця в кріслі, подібному до Метрона, і сказав: «Яловичина його! Якщо ти збираєшся викрасти одного з Нових Богів, принаймні здирає Дарксайда, справді хорошого!»

Історія публікацій[ред. | ред. код]

Перша поява Таноса була в «Залізна людина» #55 (лютий 1973), де була розповідь Джима Старліна, написана Майком Фрідріхом. Сюжетна лінія з цього питання продовжувалась через Captain Marvel #25-33 (два місяці: березень 1973 р. — січень 1974 р.), Marvel Feature #12 (листопад 1973 р.), Daredevil #107 (січень 1974 р.), The Avengers #125 Липень 1974 р.). Він повернувся в розгорнутому сюжетному рядку, який розкривав дивні казки #178—181 (лютий-серпень 1975 р.), Warlock 9-11 (жовтень 1975 р. — січень 1976 р.), Marvel Team Up # 55 (березень 1977 р.) Та 1977 р. «Однорічні плати за месників» і «Marvel Two-in-One»(Танос насправді не з'являється до кінця Warlock 9). Він також був представлений в короткій історії резервування в Logan's Run #6 (червень 1977) і мала невелику роль у графічному романі «Смерть капітана Марвела» (квітень 1982 р.).

Персонаж відродився в Silver Surfer. 3 листопада, #34 (лютий 1990 р.) Та знімали гостей до випуску #59 (листопад 1991 р.), Одночасно з'являючись в The Thanos Quest # 1-2 (вересень-жовтень 1990 р.) Та Infinity Gauntlet # 1-6 (липень -Dec 1991). Після появи у The Amazing Spider-Man #17 (грудень 1991 р.), Танос мав повсякденну роль в Infinity Watch #1-42 (лютий 1992 р. — серпень 1995 р.). Далі йшлося про кросоверські поява в The Infinity War #1-6 (червень — листопад 1992 р.), Infinity Crusade # 1-6 (червень — листопад 1993 р.), Silver Surfer vol. 3, #86-88 (листопад 1993 р. — січень 1994 р.), Хроніки Warlock 6-8, Тор #468—471 (листопад 1993 р. — лютий 1994 р.), Namor Sub-Mariner # 44 (листопад 1993 р.), Defenders #11-14 (січень-квітень 1994 р.), Космічні держави #1-6 (березень- Липень 1994 р.) Та космічних держав без обмежень #1 (травень 1995 р.).

Танос з'явився у зв'язаній сюжетній лінії в Ka-Zarvol. 2, # 4-11 (серпень 1997 р. — березень 1998 р.), Ка-Зар Щорічний (1997 р.), X-Man і Hulk Annual (1998 р.), Перш ніж показувати в Торе . 2, #21-25 (березень-липень 2000 р.) Та щорічно 2000 р. Цей персонаж був використаний в Captain Marvel vol. 4, #17-19 (червень-серпень 2001 р.), Месники: Небесні квест #1-8 (листопад 2001 р. — червень 2002 р.), Infinity Abyss #1-6 (серпень-жовтень 2002 р.) Marvel: The End #1-6 (травень-серпень 2003 р.).

У 2004 році Танос одержав однотипну назву, яка тривала за 12 випусків. У 2006 році персонаж зіграв важливу роль у знищенні: Silver Surfer #1-4 (червень — вересень 2006 р.) Та знищення #1-6 (жовтень 2006 р. — березень 2007 р.). Персонаж був повторно введений в Guardians of the Galaxy vol. 2, #24-25 (квітень-травень 2010 р.) І зіграв важливу роль в Танос імперативний: Ignition (червень 2010 р.) Та імперативу Thanos Imperative #1-6 (липень-грудень 2010 р.).

Танос у легендарній зірці-лорді #3 (вересень 2014 р.). Мистецтво Пако Медіни та Хуана Власко. Пероснаж повернувся в месників «Збірка #1» (березень 2012 року). Міні-серіал під назвою " Thanos: Son of Titan " Джо Кітінге був запланований на публікацію в серпні 2012 року, але був скасований.

Походження персонажа було розширено у п'яти виданнях Thasanos Rising miniseries від Jason Aaron та Simone Bianchi, яке було опубліковано щомісяця, починаючи з квітня 2013 року. Пізніше того ж року Танос зіграв центральну роль у міні-розповідях Infinity, написаних Джонатаном Хікманом та намалював Джим Ченг, Джером Опеня та Дастін Уївер.

У травні 2014 р. Джим Старлін та Рон Лім працювали разом на односерійному щорічнику Thanos, що є прелюдією до нової трилогії оригінальних графічних романів. Перший, Танос: The Infinity Revelation, був випущений наступного серпня. Починаючи з лютого 2015 року, Старлін також випустив міні-фільми з чотирма видами «Thanos vs. Hulk», який був встановлений перед графічними романами. Другий етап у трилогії «Thanos: The Relativity of Infinity» був випущений в червні 2015 року. У 2016 році було опубліковано третій графічний роман «Thanos: The Infinity Finale», а також пов'язані міні-серії Infinity Entity .

У той же час Старлін писав ці графічні романи і наклейки, персонаж також з'явився в «Новіх месників» # 23-24 (жовтень-листопад 2014 р.), [11] Охоронці Галактики vol. 3, # 18-20 (жовтень-грудень 2014 р.), Легендарна зірка-лорд #4 (грудень 2014 р.), Міні-секрети з шістьма творами під назвою Танос: «Бог там слухають» (грудень 2014 р.), Avengers vol. 5, # 40-41 (березень-квітень 2015 р.) Та Deadpool vol. 3, #45 («# 250») (червень 2015 р.). Танос також відіграв важливу роль у п'яти видах міні-фільмів The Infinity Gauntlet vol. 2, (липень 2015 р. — січень 2016 р.), Приєднання перехресних секретних воєн (2015 р.)

Вигадана біографія[ред. | ред. код]

Танос народився на Місяці Сатурна «Титан», і є дитиною Етерналів Ментора (А'Ларса) і Суі-Сан. Танос носить ген Девіантів, і таким чином поділяє фізичний вигляд цієї спорідненої до Етерналів раси. При народженні його мати була шокована його зовнішністю та вірою у те, що він знищить усе життя у Всесвіті, і намагалася вбити його, але була зупинена А'ларсом. Протягом шкільних років Танос був пацифістом і грав лише зі своїм братом Еросом (Starfox) та домашніми тваринами. У підлітковому віці Танос захопився нігілізмом і смертю, поклонившись і, зрештою, закохавшись в фізичне втілення смерті, господині Смерті . Як дорослий, Танос містично і штучно збільшував свої фізичні здібності та надприродні сили, використовуючі неперевершені наукові знання.. Він також намагався створити для себе нове життя, взявши під опіку багато дітей та вдавшись до піратства. Танос не знаходить втіхи в новому житті, аж поки його знову не відвідує Господиня Смерть, заради якої він вбиває своїх нащадків та піратського капітана.

Космічний Куб і Камені Нескінченності[ред. | ред. код]

Бажаючи вразити Господиню Смерть, Танос збирає армію лиходійних прибульців і починає ядерне бомбардування Титану, яке вбиває мільйони представників його раси. Шукаючи універсальну силу у вигляді Космічного Куба, Танос подорожує на Землю. До посадки його судно руйнує сусідню автівку, у якій сім'я спостерігала за приземленням. Без відома Таноса, двоє членів сім'ї в автомобілі виживають: дух батька зберігається титаніанською космічною сутністю Кроносом і перевтілюється у нову форму, як Дракс Руйнівник, а його дочка була знайдена батьком Таноса, Ментором, і вирощена, щоб стати героїнею Мундрагон. Врешті-решт Танос знаходить Куб, а також привертає увагу Господині Смерті. Побажавши Кубу зробити його всемогутнім, Танос відкидає Куб. Він вбиває Кроноса і кидає виклик герою Крі Капітан Марвел, який за допомогою команди супергероїв Месники та ISAAC (суперкомп'ютер, заснований на Титані) в кінцевому підсумку здатні перемогти Таноса, знищивши Куб.

Пізніше Танос вирушає на допомогу Адаму Варлоку у війні проти Магуса та його релігійної імперії. Під час цього союзу Танос створює план возз'єднання з господинею Смертю і таємно поглинає енергію каменя Душі Варлока, поєднуючи її з потужністю інших Каменів Нескінченності, щоб створити зброю, здатну знищити зірку. Варлок закликає Месників і Капітана Марвела зупинити Таноса, хоча план зривається, коли Танос вбиває Варлока. Титан перегрупується і захоплює героїв, яких згодом звільнює Людина-Павук та Істота. Нарешті, Таноса зупиняє Варлок, чий дух виринає з Каменя Душі і перетворює Титана на камінь. Дух Таноса з часом знову з'являється, щоб супроводжувати вмираючу душу капітана Marvel в царство Смерті.

Сага «Нескінченність»[ред. | ред. код]

Врешті-решт, Танос воскрес, і знову збирає Камені Вічності. Він використовує Камені, щоб створити Рукавицю Нескінченності, перетворившись на всемогутнього, і стирає половину живих істот у Всесвіті, щоб довести свою любов до Смерті. Цей вчинок та кілька інших незабаром зводять на нівець Небула та Адам Варлок. Варлок з'ясовує, що Танос завжди дозволяв себе перемогти, бо Титан підсвідомо знає, що він не гідний беззаперечної влади. Танос приєднується до Варлока як частина Варти Нескінченності і допомагає Адаму перемогти в першу чергу його зле (Магуса), а потім добре (Богиню) втілення і вилікувати Тора від «воїнського безумства».

Інші пригоди[ред. | ред. код]

Пізніше Танос залучає команду супер-лиходіїв, пов'язаних із Землею, і ставить їх під полем керівництва Гетар в місії, щоб захопити древній робот, що містить незрозуміле знання універсальної бібліотеки та витягує його дані. Танос використовує інформацію робота для змови проти і битви Тіран, перше створення Galactus перетворився на руйнівника. Коли захоплено в альтернативному вимірі, Thanos використовує допомогу брата Ка-Зара, Parnival Plunder, а пізніше Халка, щоб втекти, хоча обидва спроби є невдалою. Врешті-решт, Танос звільняється і вступає в протиріччя з Тор, пристосовуючись до ньогоМангог за схемою для отримання потужних містичних і космічних талісманів, які дозволять йому знищити все життя у Всесвіті, і під час їх битв Танос знімає планету Рігель-3 .

Тонос потім використовує героїв Тор і Геніс-Велл (сина капітана Марвеля) проти бога смерті Уокера, який намагається вдарити Господа Смерті, а потім знищити сутність після відмови. Танос тоді розробив план, щоб стати Отелом нового пантеону богів, створених ним самим. Однак Танос опиняється проти нього колишнім членом Мстителів Мантіс та її сином Цуоєм, якого, очевидно, призначено бути Небесним Месією. Танос відмовляється від цього плану після того, як з'єднатися з господинею Смерті, щоб знищити «Рот» — космічну аберацію в глибокому космосі, викликану невпинною любов'ю Тани до смерті. Танос також колись проводив великі дослідження з генетики, і після вивчення багатьох героїв і лиходіїв Всесвітуклонував їх і гена з'єднав власну ДНК з предметів. Хоча він пізніше відмовляється від проекту, виживають п'ять клонів, будучи версіями професора X, Залізна людина, Гладіатор, Доктор Стрінг і Галактус відповідно. Також з'являється шостий і неназваний варіант Таноса, і виявляється, що втілення Таноса, що зустрічалися в минулому Тор і Ка-Зара, були клонами. Справжній Танос — за допомогою Адама Варлока, Гамори, Піпа Трола, Людина-павук, капітан Марвел і д-р Стрінг — знищує залишки клонів.

Коли древній єгипетський фараон Ехнатон використовує джерело космічної сили, Серця Всесвіту, щоб захопити владу в сучасній Землі (вбиваючи більшість героїв Землі в процесі), Танос використовує стратегію для переміщення часу, щоб перемогти його. Тонос потім використовує Серце Всесвіту, щоб змінити дії Ехнатона, і був також змушений виправити недолік всесвіту. Змінившись за досвідом, Танос консультує довіреного Адама Варлока, він більше не буде шукати всезагального завоювання. Тим не менш, виконавчий редактор Marvel Том Бреворт заявив у своєму блозі Tumblr, що ця історія в жодному разі не є частиною офіційної безперервності Marvel.

Танос вирішує викупити за знищення Ригель-3 і погоджується надати допомогу колонії рігеллістів у евакуації своєї планети, перш ніж Галактус зможе його споживати. У ході цієї місії Танос дізнається, що Галактус збирає Безліч дорогоцінних каменів, прагнучи припинити його непохитний голод. Танос пізніше дізнається, що Галактус маніпулюється вивільненням багатоаспектної загрози, яка називається Голод, яка живиться цілими всесвітами. Незважаючи на опозицію Таноса, Галактус мимоволі звільняє сутність, і, коли його наміри розкриваються, пара об'єднує і намагається знищити її.

На шляху до Кайлен, міжгалактичної в'язниці, Танос зустрічається зі смертю, яка вперше звертається до Титану. Смерть стверджує, що варто послухати, але каже, що Танос повинен запропонувати щось інше, ніж смерть. У Кіллін Танос зустрічаються Пітер Кілл, також відомий як «Зірка-лорд», і «Шаярський воїн- гладіатор», які є одночасно в'язнями, і «Беріонер», який був вимушений зробити амнезію за власним бажанням взяти на себе гуманоидную жіночу форму. Танос бореться з бійцями, змушуючи його розум закритися і залишити владу в коматозній фізичній формі. Після цього Танос наказує офіцерам Kyln зберігати Beyonder на підтримку життя на невизначений час, щоб запобігти відродженню особи. Танос від'їжджає з Кайлен в компанію Скріт, звільнений із в'язниці хаос-кліщ. Тонос потім зустрічається з Падшим, який виявився справжнім першим Вісником Галактуса . Танос перемагає колишній Вісник і ставить його під повним розумовим контролем. Пізніше він з'являється у штаті Вісконсин, намагаючись зарядити зброю під назвою Піраматрикс з життєвою силою всіх на Землі доти, доки його не буде перемогти білка . Після битви, Уату спостерігач з'являється і підтверджує Білка Дівчина, що вона переміг справжній Танос, а не клон або копію.

Анігіляція[ред. | ред. код]

Під час війни з винищуванням Танос союзник себе з геноцидним лиходієм Анніхілом . Коли Винищувальна хвиля руйнує Кайлен, Танос відсилає Падшего на перевірку статусу Beyonder, смертна форма якого він знаходить, загинув. Перед тим, як Fallen може повідомити про це Thanos, він зустрічається з Tenebrous та Aegis: двома стародавніми ворогами Галактуса . Танос переконує Тенобру та Егіса приєднатися до хвилі знищення, щоб помститися Галактусу, і вони згодом перемогли Світового пожирателя та Срібного серфера. Анніхілу бажає таємниці Сили Косміки і просить Таноса вивчати Галактус. Одного разу, коли Танос дізнається, справжня мета Аннихіла полягає у використанні Power Cosmic, щоб знищити все життя і лише самому залишитися живим, він вирішує звільнити Галактуса. Drax Destroyer вбиває Thanos, перш ніж він може це зробити, але виявить, що Thanos розмістив безпечне пристрій, щоб дозволити Срібному Серферу звільнити Галактуса у випадку, якщо Анігілус зрадить його. Під час битви з Аннихілом в Клімаксі Нова майже смертельна і бачить, як Танос стоїть з госпожею Смерть.

Thanos Imperative[ред. | ред. код]

Кокони, захищені Універсальною Церквою Істини, показуються, щоб приховувати Таноса, якого обрали «Oblivion», щоб стати новим Аватаром Смерті. Воскреслий, перш ніж його розум може бути повністю сформований, Танос продовжує безглузде сприйняття, перш ніж захоплення охоронцями Галактики. Танос робить вигляд, що допомагає Охоронцям вторгнутися в «Канкверс», і після виявлення його походження вбиває альтернативну версію Мар-Велл, самопроголошеного Аватар Життя. Це призводить до розпаду Канкервеса, а Нова жертвує собою, намагаючись утримувати Таноса всередині втілення реальності. Танос рятується і повертається на Землю, шукаючи штучного космічного куба. Він утворює втілення злочинної групи «Зодіак», щоб отримати його, але він переміг Месників та Охоронців Галактики і передав під варту Старців Всесвіту .

Infinity і Cabal[ред. | ред. код]

Докладніше: Infinity (комікс) та Infinity

Танос незабаром знову вторгнутися до Землі після того, як повідомить, що більшість Мститеж тимчасово покинули планету. Він запускає напад на Аттілана, який він пропонує заощадити в обмін на смерть всіх нелюдей у віці від 16 до 22 років. Чорний Болт пізніше інформує Ілюмінати про те, що справжня мета вторгнення полягає в тому, щоб знайти і вбити Тане, вічний / нелюдський гібрид, який Танос таємно народив років тому Танос потрапив у пастку кишені сина свого стазу. Танос звільняється Намором і був серед злодіїв, які приєдналися до його Кабала, щоб знищити інші світи. Танос пізніше зустрічає свій кінець у Battleworld, де його легко вбити Божим імператором Doom під час спроби повстання.

Ultimates і Громадянська війна II[ред. | ред. код]

Танос навмисно повертає до життя Галактуса. Коли Танос готується напасти на об'єкт проекту Pegasus, щоб викрасти космічний куб, його підстежують і перемагають Месники. Під час битви він смертельно поранений військової машини і критично травмує She-Hulk . Після його поразки він ув'язнений у Трісліон, і маніпулює Антихромам у сприянні його втечі. Танос продовжує вбивство, але Чорна Пантера, блакитний диво і Моніка Рамб зупиняють його, розробивши пристрій, який блокує електричні синапси його мозку.

Танос якось пізніше відновлює і втече в полон, і відновлює свої сили Чорного порядку від Кормуса Глейве. Після того, як командувати форпостом Чорного квадранта, Танос дізнається, що він вмирає. Танос намагається змусити Наставника знайти лікування за хворобу, але вбиває його, коли йому не вдається. Близько цього часу до Таноса підіймається таємнича жінка з капюшоном, яка пропонує союз. Він забиває його молотом загиблого Ultimate Thor . Жінка не вдається, але знімає її маскування, щоб виявити себе як Hela, норвезька богиня смерті. Вона розповідає Таносу, що їй потрібна його допомога, щоб повернути Хіль, і, в обмін, пропонує йому дати те, що він шукав усе життя: смерть. Після цього ці два поцілунки.

Сили і здібності[ред. | ред. код]

Танос є мутантним членом раси надгуманів, відомих як «титаніанські вечори». Персонаж володіє здібностями, властивими Етерналам, але посилюється до більш високого ступеня шляхом поєднання його мутанта-вічної спадщини, біонічного підсилення, містики та влади, що надається абстрактним об'єктом — Смерті. Демонструючи величезну надлюдську силу, витривалість і довговічність, Танос може поглинати і проектувати величезну кількість космічної енергії і здатний до телекінезу, телепатії та маніпуляції речовинами. Танос — це майстерний рукопашний комбат, який навчений мистецтву війни з Титаном.

Танос довів, що він здатний на короткий час тримає його власний в боротьбі проти Одіна, і вибухового Галактус від його ніг.

Танос є супергенієм практично у всіх відомих галузях передової науки і створив технології, які набагато перевершують сучасні науки про Землю. Він часто використовує транспортне крісло, здатне до космічного польоту, проектування силового поля, телепортацію, подорожі у часі і переміщення через альтернативні всесвіти. Танос також є головним стратегом і використовує кілька космічних суден, принаймні три під назвою «Sanctuary», як базу операцій.

Амілам Комікс[ред. | ред. код]

Під час 1996 р. Кросовер Amalgam Comics між DC Comics і Marvel, Thanos об'єднався з Дарксайдом, щоб стати «Таносайдом».

Земля X[ред. | ред. код]

У альтернативному всесвіті, обмеженому серією Earth X, Танос жив у Царстві Мертвих з сутністю Смерть. Виявилося, що його мати була Скруллом, і Смерть використала її секрет, щоб змусити його повірити, що Смерть була його матір'ю. Коли обман виявляється, він використовує Остаточний Nullifier по смерті.

Ultimate Marvel[ред. | ред. код]

Остаточний Marvel відбиток назву Остаточний Fantastic Four пропонується альтернативний варіант всесвіту з Танос, який є правителем Ахерон (і має сина по імені Ронан Обвинувач, який знаходиться у володінні Cosmic Cube), величезна імперія, яка складається з тисяч світів, які існують в іншій площині існування.

Marvel Zombies 2[ред. | ред. код]

Особливості Thanos у обмеженій серії Marvel Зомбі 2 , встановлені в альтернативній всесвіту Earth-2149 . Будучи «зомбірованним», персонаж вбиває космічний харківський Халк після сплеску над їжею.

Посилання[ред. | ред. код]