Тано (свято)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сін Юн Бок «Розваги біля води в день свята Тано» (біля 1805 року)

Тано або Сурі Нал (кор. 단오) — традиційне корейське свято, яке відзначається 5 числа п'ятого місяця за місячним календарем.

Офіційний вихідний у КНДР, одне з основних традиційних святу Південній Кореї. Під час цього свята у Південній Кореї проводиться низка фестивалів, один з яких Каннинський Фестиваль Тано, визнаний ЮНЕСКО як «Шедевр усної та нематеріальної спадщини людства»[1]

Загальні відомості[ред.ред. код]

Традиційно відзначається в Кореї віддавна. Так, свято Тано, в епоху Конфедеративних королівств, відзначалося, як свято подяки за добрий врожай[2].

Назва «Тано» означає п'яте число п'ятого місячного місяця року. Зі стародавніх записів випливає, що стародавні корейці на початку п'ятого місячного місяця, закінчивши сівбу, збиралися разом і веселилися з піснями і танцями. У цей день прийнято дарувати один одному віяла. Головною розвагою для дівчат були змагання на гойдалках. Гойдалки підвішували до великій вербі. Переможниці отримували в нагороду бронзовий або латунний посуд. Юнаки змагалися в національній боротьбі сірим. Найсильнішому борцю як премію вручали бика. Однією з головних традицій в цей день є омивання голови в очеретяній воді із завареним очеретяним листям та аїром[3].

У це свято корейці готують традиційну їжу. Наприклад, хлібці з рису з меленим полином у формі колеса воза (сурі), тому це свято ще назвали Днем сурі [4].

У минулому свято Тано був одним із найпопулярніших, проте, в наш час його відзначають вже не так широко.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Festivals of Gangneung. Gangneung City official site. Архів оригіналу за 2013-07-13. 
  2. Park, Jin-Tae. (2008). A Comparative Study of the Tano Festivals between Korea and China. 비교민속학, 37.
  3. Tour2Korea Dano Festival description
  4. Encyber Encyclopedia article