Танчук Оксана Михайлівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Танчук Оксана Михайлівна - українська поетеса, один з яскравих представників постмодернізму. Видала поетичну збірку «Метафора», яка вийшла друком у видавництві Крок 2017 року.

Біографія і творчість[ред. | ред. код]

Творчий вечір Оксани Танчук у Національній спілці письменників України 3 березня 2017 року

Живе і працює в Києві. Народилася 9 листопада 1971 року на Івано-Франківщині. Навчалася на філологічному факультеті Чернівецького національного університету.

Поезії Оксани Танчук характерна особлива оригінальність, метафоричність, густина і космогонічність поетичної мови. Письменник і літературний критик Олег Поляков відзначає деміургійний підхід у її поетичній творчості, де поет діє як спів-творець, носій особливої мови, яка є не лише засобом зображення і осмислення буття, а й проникнення у сфери незвіданного і незбагненного, відкриття нових граней і значень поетичного слова, «створення Всесвіту з нуля».

Лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка В'ячеслав Медвідь характеризує її поезію як метафору-притчу, трактат, міфологічне видиво і вважає, що її поезія в своїй стихійності розгортається «не як текст, а як промисленність у буття».

Поет і художник, лауреат низки літературних премій Михайло Шевченко стверджує, що поезія Оксани Танчук «не має «близнюків» у нашій літературі… вона бачить цей світ так, як ніхто інший не бачить його – і в порухах, і в зоровому просторі, і в таємничій формі рухливих симпатій, і в формі явлення на очі людські всього, без чого цього світу нема». На його думку, Оксана Танчук є одним з найбільш яскравих представників сучасного літературного авангарду.

Група дизайнерів Olena Nevertii PARA Platform створила оригінальні експериментальні зразки одягу із зображенням цитат з її поезій, назвавши колекцію одягу «Прибулець до себе» [1].

Джерела[ред. | ред. код]

https://issuu.com/osfdocument/docs/metaphora Електронна версія поетичної збірки «Метафора»

Посилання[ред. | ред. код]

  1. PARA Platform. www.facebook.com (uk). Процитовано 2020-01-14.