Тардіони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тардіо́ни або брадіо́ни — загальна назва частинок, що завжди рухаються повільніше від світла[1] (на відміну від тахіонів). Всі тардіони мають додатний квадрат маси («маси спокою»).

Всі «звичайні» частинки (за винятком безмасових, таких, як, наприклад, фотон), незалежно від того, чи є вони складеними, чи «елементарними», тобто, наприклад електрони, кварки або протони, а також більші складені частинки, такі як ядра, атоми тощо, формально — і до макроскопічних тіл, належать до класу тардіонів. (Хоча в деяких сучасних теоріях тахіони так чи інакше зустрічаються, проте, в кінцевій ефективної теорії вони зазвичай відсутні, не кажучи вже про те, що не виявлені експериментально, причому їх існування і в теорії зазвичай належить до нестійких станів поля, які не можуть зберігатися дуже довго).

Термін не є надто вживаним і використовується головним чином у рамках теоретичного дослідження тахіонів. Більш звичним — поза контекстом теми тахіонів — терміном, синонімічним тардіона і брадіона, є масивна частинка (також — масивне поле).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Уильям Дж. Кауфман. Словарь терминов // Космические рубежи теории относительности. — 1977.