Перейти до вмісту

Тарід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Тарід
ПоходженняАравійський півострів Редагувати інформацію у Вікіданих
Необхідні компонентиМ'якушка Редагувати інформацію у Вікіданих

Тарід (араб. ثريد, також відомий як трід, тахріб, ташріб) — хлібний суп, який походить із Мекки, Саудівська Аравія, арабської кухні, яку також можна знайти в багатьох інших арабських країнах. Як і інші хлібні супи, тарід — це проста страва з бульйону та хліба, у цьому випадку розкришеної коржі, змоченої бульйоном або рагу.[1] Історично корж, який використовували, ймовірно, був черствим і бездріжджовим.[2] Як арабська національна страва, тарід вважається сильним символом арабської ідентичності ще за життя ісламського пророка Магомета. За поширеною легендою, ця проста і скромна страва була улюбленою їжею пророка.[3]

Це звичайна страва Рамадану.[4]

Походження

[ред. | ред. код]

Ця страва є важливою частиною арабської культури й згадується в низці хадисів, приписуваних ісламському пророку Магомету, у яких він сказав, що тарід був найкращим з усіх страв, перевершуючи всі інші так само, як його кохана третя дружина, мудра юна Айша, переважала всіх інших жінок.[5]

Поширення

[ред. | ред. код]

Тарід поширений не тільки на Аравійському півострові, а й у Північній Африці, де він відомий як трід; у Туреччині він відомий як тіріт, а в Сіньцзяні — як терит. Численні варіанти рецепту були привезені арабами до Іспанії. Марокканська рафіса готується шляхом викладення рагу з курки та сочевиці на тонкий корж (варка), нарізаний довгими тонкими шматочками. У Сирії подібна страва під назвою фатта являє собою суміш смажених і подрібнених коржів з йогуртом і відвареним м'ясом. В Індонезії тарід відомий через малайську кухню через арабський вплив на малайську кулінарну культуру.[6]

Страва також поширилася в Португалії, де вона перетворилася на хлібний суп з кінзою, часником і яйцями, відомий як акорда Алентеджана.[7]

Споживання

[ред. | ред. код]

Замочити хліб у бульйоні та з'їсти його разом з м'ясом — це найпростіший спосіб їсти тарид. Інший варіант передбачає укладання хліба і м'яса в кілька шарів.

Це звичайна страва Рамадану.[4]

Галерея

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Convery, Paul (2019). Eat Your Words: The Definitive Dictionary for the Discerning Diner. Mango Media Inc. ISBN 9781642501353.
  2. Curtis, Edward, ред. (2010). Encyclopedia of Muslim-American History. Infobase Publishing. с. 127. ISBN 9781438130408.
  3. Zaouali, Lilia (September 2009). Medieval Cuisine of the Islamic World: A Concise History with 174 Recipes (англ.). University of California Press. с. xiii. ISBN 978-0-520-26174-7. Процитовано 19 травня 2022.
  4. а б St John, Bill (27 вересня 2022). One of the Prophet Mohammed's favorite dishes is Tharid, a delicious stew. UCHealth Today (амер.). Процитовано 20 травня 2024.
  5. Coeli Fitzpatrick Ph.D.; Adam Hani Walker (25 квітня 2014). Muhammad in History, Thought, and Culture: An Encyclopedia of the Prophet of God [2 volumes]. ABC-CLIO. с. 214. ISBN 978-1-61069-178-9.
  6. 22 Delicious Malay And Indonesian Dishes The Whole Family Will Love. Women's Weekly. 17 травня 2020.
  7. Rei, António. A Açorda. Uma sopa de pão, da Alta Idade Média à atualidade (PDF). NOVA University Lisbon. Процитовано 23 травня 2021.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Alan Davidson: The Oxford Companion to Food, 2nd. ed. Oxford 2006, Article Tharid, P. 794