Тасманійський пардалот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pardalotus quadragintus
Pardalotus quadragintus
Pardalotus quadragintus
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Pardalotidae
Рід: Pardalotus
Вид: P. quadragintus
Біноміальна назва
Pardalotus quadragintus
Gould, 1838)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Pardalotus quadragintus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pardalotus quadragintus
IUCN logo.svg МСОП: 106005395
Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Порівняльне зображення пардалотів
Searchtool.svg Ліс з переважанням прутовидного

Тасманійський веселковий птах, тасманійський пардалот[1] (лат. Pardalotus quadragintus) — один из чотирьох видів веселкових птахів.

Останнім часом став дуже рідкісний. На відміну від інших видів пардалотів, що мешкають у самих різних типах евкаліптових лісів, тасманійський пардалот тісно пов'язаний з одним конкретним евкаліптом — прутовидним (Eucalyptus viminalis). Річ у тому, що важливу частину в його раціоні займає так звана манна (багате цукрами виділення листя), що в достатній кількості виділяється тільки прутовидним екваліптом. Місця перебування тасманійського пардалота охороняються, але незважаючи на це за останні 18 років його чисельність скоротилася на 60%.

Ареал[ред. | ред. код]

Тасманійський веселковий птах — один з рідкісних птахів Австралії (в 2009 році нараховувалось 1500 особин[2]). Він зустрічається лише у південно-східній частині Тасманії і на прилеглих невеликих островах (Бруні (500 особин) і Марайя — 1000 особин).

Надає перевагу сухим лісам з переважанням евкаліпта лозовидного.

Опис виду[ред. | ред. код]

Тасманійський веселковий птах — птах з довжиною тіла 9-10 см. Маса тіла — 10,7 г. Оперення зверху коричнево-зелених відтінків, знизу — більш світле, оливкове.

Конкуренція зі спорідненими видами[ред. | ред. код]

Річ у тому, що на тих же територіях мешкають ще два види веселкових птахів. Леопардовий пардалот (Pardalotus punctatus, маса тіла 9,2 г) — осілий, як і тасманійський, і нікуди не мігрує. А в період розмноження до Тасманії прилітає ще і смугастий пардалот (Pardalotus striatus, 13,6 г) — цей вид перелітний і проводить холодний час в Австралії.

Встановлено, що конкуренції за їжу тасманійський пардалот не відчуває, а от за місця гніздування конкуренція зі смугастим пардалотом досить жорстока[3][4] У більшості випадків смугасті пардалоти виганяли тасманійських, коли ті ще не почали відкладати яйця.

Як спроба вирішення проблеми рекомендується вивішувати якомога більше дуплянок із дещо меншим діаметром льотка[3].

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Бёме Р. Л., Флинт В. Е. Пятиязычный словарь названий животных. Птицы. Латинский, русский, английский, немецкий, французский / Под общ. ред. акад. В. Е. Соколова. — М.: Рус. яз., «РУССО», 1994. — С. 374. — ISBN 5-200-00643-0.
  2. Forty-spotted Pardalote
  3. а б Существованию тасманийского пардалота угрожает конкуренция с более крупным родственником
  4. Edworthy Amanda B. Competition and aggression for nest cavities between Striated Pardalotes and endangered Forty-spotted Pardalotes // Condor. — 2016. — V.118. — P. 1-11.