Тауерські круки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тауерський крук (липень 2003)

Та́уерські кру́ки — круки, які живуть у лондонському Тауері. Символізують довголіття і розважливість британської монархії. Загалом там зараз перебувають шість круків:

  • Гуґін (Hugine)
  • Мунін (Munin)
  • Тор (Thor)
  • Бранвен (Branwen)
  • Ґвілум (Gwyllum)
  • Болдрік (Baldrick)

Імена птахам дані на честь скандинавських міфічних героїв. Серед британців існує повір'я, що у випадку смерті тауерських круків — монархії у Великобританії прийде кінець.

Історія[ред.ред. код]

Дикі є рідними для Великої Британії, хоча останнім часом життєздатні популяції в основному обмежується дикими західними гірськими районами Британських островів. Цілком ймовірно, що ворони жили в і навколо вежі кілька століть назад, бо до 16-го століття, круки жили в безпосередній близькості від людей. Проте, пізніше круки почали розглядалися як загроза для худоби, і в 19 столітті вони були ліквідовані в багатьох областях систематичним полюванням і стрільбами. Перші два описані круки в Тауері датуються з року 1883. Хоча перші полонені круки, можливо, були у вежі як домашні тварини персоналу. Після того, як відома поема "The Raven" американського письменника Едгара По вперше була опублікована в січні 1845 року, західний світ був зачарований птахами. Під час Другої світової війни, тільки один крук був у змозі пережити тяготи бомбардувань, тому прем'єр-міністр, сер Уїнстон Черчілль, замовив ще круків, щоб довести стадо до потрібного розміру. Сьогодні круки Тауера є однією з визначних пам'яток для туристів, які відвідують місто Лондон.

Життя круків[ред.ред. код]

Тауерські круки можуть літати тільки на короткі відстані, бо махові пера на одному крилі підрізані. Кожен крук кольорову смугу на одній нозі, щоб легше його ідентифікувати. Дієта круків ретельно підтримується; вона включає в себе свіжі фрукти, сир і свіже м'ясо, а також вітаміни та інші добавки. Більшість Лондонців люблять круків, але іноді круки можуть бути відправлені у відставку через неналежне поводження. Для цього видається спеціальний указ. Наприклад, "Крука Джорджа" у 1986 році звільнили бо він атакував і знищував телевізійні антени.

На початку 2006 року круки Тауеру були замкнені у спеціальні клітки, через ймовірність зараження птахів пташиним грипом, епідемія якого поширилася по всій Європі.

Джерела[ред.ред. код]

Галерея[ред.ред. код]