Таунас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Таунас
Grosser-feldberg-taunus016-edit.jpg
Таунас у Вікісховищі?

Таунус (нім. Taunus) - гірський масив в центральній Німеччині, у федеральних землях Гессен і Рейнланд-Пфальц.

Географія[ред. | ред. код]

Таунас зимою

Гори Таунас різко здіймаються на півночі Рейнсько-Майнської рівнини лісовими горами від Рюдесхайм-на-Рейні до Бад-Наухайм на її північному заході, на краю Веттерау. Ця південно-східна частина Рейнського Сланцевого гірського масиву складається з глинистих сланців і пісковиків і пересічена численними лініями розломів, з яких по південних схилах гір б'є безліч мінеральних і лікувальних джерел.

Розрізняють Передній Таунас (нім. Vordertaunus) і Задній Таунус (нім. Hintertaunus). У передній частині Таунасу зазвичай сонячна, безхмарна погода. Північніше, за ланцюгом гір Великий Фельдберг (880 м, найвища точка Таунас), Альткеніг та Високий Канцель починаються тінисті, з рясними опадами Вальдгебірге («Лісові гори»), поступово спускаються протягом 30 км у північному напрямку, через Бад-Швальбах, Ідштейн, Камберг і Узінген, до вузькій долині річки Лан.

Через гори Таунус, від Нассау через Ідштайн, Заальбург і Буцбах проходив кордон римських володінь в Німеччині, тут була зведена захисна смуга укріплень Лімес.