Тахунійська культура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тахунійская культура
Розташування Палестина
Доба неоліт
Час існування VIII-V тис. до н. е.
Попередня культура

Натуфійська культура

Свідерська культура
Наступна культура

Ярмуцька культура

Тасийской культура

Тахунійська культура — неолітична культура Палестини VIII—V тис. до н. е., що змінила натуфійську культуру. Змінилася прийдешніми з півночі племенами ярмукської культури.

Історія[ред. | ред. код]

Отримала назву на честь Ваді-Тахун, розташованого в центральній Палестині, де вперше була знайдена характерна для цього періоду техніка. Артефакти даної культури знаходять на юдейських пагорбах і в пустелі Негев. Абу-Гош — еталонний пам'ятник даної культури. Жан Перро виявив там залишки однокімнатних чотирикутних будинків з конічним дахом. У пізній час свого існування намітилися стійкі зв'язки з Єгиптом (тасійська культура). Останні тахунійські знаряддя тасійської культури в Єгипті, мабуть, відносяться до 5 тисячоліття до н. е. і навіть до початку 4-го.

За однією з версій, прабатьківщиною тахунійців була південно-східна Мала Азія і вони мали родинні зв'язки з племенами свідерської культури[1]. Центром культури був Єрихон Б. Святилища мають вигляд мегарона. Основним заняттям населення було землеробство в поєднанні з полюванням з луком і стрілами. Є відомості про одомашнення кози.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Н. А. Ніколаева, В. А. Сафронов «Витоки слов'янської та євразійської міфології» . — М., «Білий вовк», 1999.}

Посилання[ред. | ред. код]