Таємниці Тихого океану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Таємниці Тихого океану M:
BBC: South Pacific
Тип телефільм
Жанр Документальний фільм
Режисер К'яра Беллати
Джонатан Клей
Продюсер Фіона Пітчер
К'яра Беллати
Сценарист К'яра Беллати
Оператор Вейд Фейрлі,
Річард Воллокомб
Композитор Девід Мітчем
Тривалість 6 серій по 49 хв. та 9 хв. — додаток
Мова Англійська мова
Російська мова
Країна Велика Британія Велика Британія
Рік 2009
IMDb ID 1458521

«Таємниці Тихого океану» (англ. South Pacific) — документальний фільм, відомий серіал BBC, який найбільш повно репрезентує різноманіття і своєрідну унікальність природи Тихого океану.

1 серія «Океан островів (англ. Ocean of Islands[ред.ред. код]

Океан островів (англ. Ocean of Islands, рос. Океан островов) — вступ: кадри, які анонсують матеріал майбутніх серій. Катання на серфінгу. Загальний географічний нарис. Острів Маккуорі, поява морських слонів у серпні, і через місяць королівських пінгвінів. Галапагоські острови, морські леви, пінгвіни, Ель-Ніньйо. Ізольовані острови, як туди потрапляють тварини? Вануату, Метома, пальмовий злодій — сухопутний краб, який не може жити в морі, але здатний переселятися на острови. Циклони і шторму — розповсюджувачі живих організмів в океані. Гавайські острови, дрозофіли, м'ясоїдні гусениці. У Тихому океані тисячі островів і на кожному унікальний набір істот, багатьох з яких немає ніде в світі.

2 серія «Переселенці (англ. Castaways[ред.ред. код]

Нещодавно виявлена на Фіджі Чубата ігуана що змусило науковців переглянути теорію заселення островів

Переселенці (англ. Castaways, рос. Переселенцы) — острови Тихого океану — найбільш віддалені у світі, але як би ні були далеко острова, всі вони заселені. Для більшості переселенців стартовим майданчиком була Нова Гвінея — найбільший тропічний острів у світі. Райські птахи, які пожертвували льотними характеристиками на догоду красі, не змогли переселитися. На Новій Гвінеї живе двадцята частина всіх видів комах світу та 300 видів ссавців таких як Єхидна. На острові живе кенгуру, який лазить та дереться по деревах. На острові проживає 300 видів рептилій включаючи деревного гекона. Люди з'явилися на Новій Гвінеї 40 000 років тому, сьогодні цих людей називають Папуасами.

3 серія «Безкрайня синява (англ. Endless Blue[ред.ред. код]

Безкрайня синява (англ. Endless Blue, рос. Бескрайняя синева) — південна частина Тихого океану — великий водний простір, населене різноманітним тваринним світом — від величезних білих акул до крихітних молюсків. Тропічні коралові рифи вражають своєю різноманітністю і красою. Але в цій безкраїй синяві багатьом хижакам потрібно боротися за виживання: деколи тигровим акулам і китам доводиться пропливати сотні миль у пошуках їжі…

4 серія «Океан вулканів (англ. Ocean of Volcanoes[ред.ред. код]

Практично всі острови південної частини Тихого океану вулканічного походження

Океан вулканів (англ. Ocean of Volcanoes, рос. Океан вулканов) — 11 % площі дна Тихого океану займають серединно-океанічні хребти, представлені Південно-Тихоокеанським і Східно-Тихоокеанським підняттями. Вони являють собою широкі, слабко розчленовані височини. Від основної системи відходять бічні відгалуження в вигляді Чилійського підняття і Галапагосской рифтової зони. Серединно-океанічні хребти океану являють собою сейсмичные пояси з частими поверхневими землетрусами і активною вулканічною діяльністю. Найбільш значущі хребти утворюють систему дугоподібних в плані підняттів, що починаються на заході і закінчуються на південно-сході. Першу таку дугу утворює Гавайський хребет. У рифтовій зоні виявлені свіжі лави, металлоносные опади, зазвичай пов'язані з гидротермами. По дну Тихого океану розсіяно близько 10 тисяч окремих підводних гір, переважно вулканічного походження — по всій акваторії Тихого океану розкидані сотні маленьких непривабливих островів. Майже всі вулканічні острови облямовані кораловими спорудами. Кілька тисячоліть тому ці острови були горами, наповненими процвітаючим різноманітністю флори і фауни, які гордо височіли серед хвиль. Однак зараз вони ледь підносяться над водами, які оточують їх… Що ж сталося з цими гігантами Тихого океану?

5 серія «Дивні острови (англ. Strange Islands[ред.ред. код]

Нагадування про колишню цивілізацію — гігантські кам'яні ідоли острова Пасхи

Дивні острови (англ. Strange Islands, рос. Странные острова) — на відірваних від світу віддалених тихоокеанських островах триває своє життя. Тварини там еволюціонують самим незвичайним і дивовижним чином: Деревні кенгуру лазять по деревах, а кажани риють собі нори. Проте проживання на цих дивних островах іноді дорого обходиться — з появою нових видів загострюється боротьба за виживання.

6 серія «Крихкий рай (англ. Fragile Paradise[ред.ред. код]

Крихкий рай (англ. Fragile Paradise, рос. Хрупкий рай) — у глибинах Тихого океану таїться надзвичайний прекрасний і загадковий світ, практично невідомий людям — серед унікальних рослин, що мешкають дивовижні морські тварини. З кожним днем зростає список зникаючих видів риб — їх стає все більше. У заключній серії піднімається проблема порятунку вимираючих видів, з метою збереження крихкого раю на Землі

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]