Тверкінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Відео) Тверкінг танцівниць Фаррелла Вільямса на концерті в Японії, 2015 рік

Тверкінг, тверк (англ. twerking, twerk) — танцювальний стиль, у якому людина[1] танцює під музику навприсядки або стоячи і рухаючи стегнами знизу вгору. Основний рух даного танцю взятий із класичного реггетону.

Походження назви[ред. | ред. код]

Хоча походження терміна здається неясним, загалом можна припустити, що це скорочення від слів «twist» and «jerk». Уже є дані з етнографічних інтерв'ю у Новому Орлеані, що термін з'явився на вулицях Нового Орлеана з підйомом місцевої хіп-хоп музики, відомої як Bounce music[en]. З кінця 1990-х років тверкінг був поширений в основному через хіп-хоп відео і популярні сайти обміну відео, починаючи зі середини 2000-х років.

Приклади[ред. | ред. код]

Танок «Бджілки і Вінні Пух» у виконанні Оренбурзького шкільного танцювального ансамблю Kredo[2]. Танцювальний номер викликав бурхливу реакцію у Росії і за кордоном, ним зацікавилась завжди небайдужа російська громадськість, прокуратура і Слідчий комітет.[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Майкл Щур вчитьсі робити twerking. Архів оригіналу за 6 квітня 2016. Процитовано 27 квітня 2015. 
  2. Оренбургскую школу закрыли за танец "Пчелки и Винни-Пух". BBC News Русская служба. Архів оригіналу за 16 квітня 2015. Процитовано 14 квітня 2015. (рос.)
  3. Падалко, Екатерина (13 квітня 2015). После скандала с "георгиевскими ленточками" класс тверкинга в оренбургской танцшколе закроют. «Комсомольська правда». Архів оригіналу за 14 квітня 2015. Процитовано 14 квітня 2015. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]