Творча робота

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Творча робота — результат творчих зусиль людини. Це поняття включає образотворче мистецтво, літературу, живопис, музичне мистецтво, хореографію тощо.

Творча робота передбачає створення чогось нового та унікального (малоймовірно, що дві людини створять один і той же твір). Термін згадується у законах різних країн. Також часто використовуваний у контексті авторського права[1].

Автор

[ред. | ред. код]

Творча робота — основоположний елемент авторського права. Відповідно до Закону України «Про авторське право та суміжні права», автор — фізична особа, творчою працею якої створено твір[2]. Твори захищаються тоді, коли в роботі є факт творчості. Проте, інша особа має право купити у автора роботу і права на неї, після цього вона стає правовласником, але не автором.

Відображення у законодавствах

[ред. | ред. код]

Великобританія

[ред. | ред. код]

У розділі 221 Закону про прибутковий податок (торгівля та інші доходи) 2005 року вираз «творчі роботи» (англ. creative works ) означає літературні, драматичні, музичні чи художні твори, або дизайни, створені платником податків особисто або разом з одним чи кількома співавторами[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Stim, Rich. Copyright Basics FAQ (англ.). Stanford University Libraries. Архів оригіналу за 8 січня 2016. Процитовано 12 січня 2016.
  2. Про авторське право і суміжні права. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 18 червня 2024.
  3. Income Tax (Trading and Other Income) Act 2005. Section 221 (англ.). legislation.gov.uk. Архів оригіналу за 25 листопада 2016. Процитовано 12 січня 2016.