Твоя країна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Всеукраїнський рух «Твоя країна»
(ТК)
Девіз «25 областей до 25 років», «Ти що, ще не бачив своєї країни?»
Дата заснування 22 січня 2013 р.
Засновник Євген Демченко
Всеукраїнський координатор Василь Кулевчук
Офіційний сайт

https://tvojakrajina.org/

http://vk.com/tvoja_krajina https://www.facebook.com/tvojakrajina/

Всеукраїнський рух «Твоя країна» — відкритий некомерційний мережевий рух, який діє з 22 січня 2013 року. Започаткований ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив». Це поїздки до обраного учасником у найрізноманітніші точки України на кілька днів (від трьох до п’яти). Візит має насичену програму, до якої входять квести й екскурсії, тимбілдинг, лекції та тренінги, зустрічі з відомими постатями, відвідування музеїв, театрів та інших визначних місць. «Твоя країна» не є одно- (чи кілька-) разовим проектом, це рух, до якого може долучитися будь-хто охочий показати своє місто, село чи край.
Учасниками проекту є українська молодь, зацікавлена в отриманні нових знань та корисного досвіду, розширенні свого кругозору та кола знайомих. Центральні цінності проекту описуються словами «довіра», «всеукраїнськість», «любов до людей». Головні завдання проекту — сприяння розвитку в молодих людей лідерських навичок, стимулювання робити щось значуще й суспільно корисне, активність та небайдужість — гарантують у подальшому розвиток нації та побудову сильної та процвітаючої держави.
«Твоя країна» вже успішно пройшла майже в усіх обласних центрах України, а також у невеликих містах, зокрема Тростянці (Сумська обл.), Бурштині (Львівська обл.), Голій Пристані (Херсонська обл.), Снятині (Івано-Франківська обл.), та селах.

Проблематика[ред.ред. код]

  • Дані соціологічного дослідження Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) свідчать про те, що Україною найбільше подорожують жителі Центральної частини країни: Полтавської, Черкаської та Кіровоградської областей. Найменший показник відвідування різних регіонів спостерігається на Галичині — Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська області. Через низьку мобільність жителі сприймають інші регіони стереотипізовано.
  • 36% українців взагалі не були за межами своїх областей. Це формує в них «демонізований» образ інших регіонів через медіа для втілення політичного принципу «розділяй та владарюй».
  • Люди зі східних областей мають багато зв’язків із мешканцями Росії та країн СНД, мешканці західних областей тяжіють до Польщі та інших країн Європи, куди виїхала на заробітки значна частина жителів цього регіону. Кількість зв’язків між мешканцями різних регіонів України порівняно мала.

Особливості візиту[ред.ред. код]

Візит проходить протягом трьох—п’яти днів. Підготовка починається зі збору організаторів, які накидають орієнтовну програму візиту, визначають, скількох людей хочуть і можуть прийняти, тривалість та дати візиту, а також складають список того, що їм потрібно й де те взяти. Після цього заповнюють коротеньку форму, повідомляючи про те, що готові робити візит. Поки потенційні учасники заповнюють анкету, організаторам треба зробити основну роботу — підготувати все до візиту: організувати поселення, сформувати остаточний варіант програми (враховуючи побажання тих, хто реєструється), домовитися із закладами харчування, екскурсоводами, тренерами, владою, журналістами тощо, якщо цього вимагає програма. За 15–20 днів до візиту організатори збираються разом, щоб переглянути анкети, обрати тих, хто приїде, та надіслати їм запрошення.
Учасники обираються за принципом різноманітності: регіон, вік, гендерна рівновага тощо. Обов’язковим пунктом програми є екскурсії та квести. Часто відбуваються зустрічі із цікавими людьми, знаменитостями, тренінги-навчання, а також екскурсії до органів місцевої влади для ознайомлення ситуації та з тим, що відбувається в інших місцях.

Цінності руху[ред.ред. код]

  • Довіра. Це той проект, де жителі відвідуваного міста пускають до себе в оселю людей, яких вони вперше бачать. Таке можливо лише завдяки довірі. Це те мастило, без якого жодне суспільство не може нормально розвиватися. «Ми довіряємо людям і спонукаємо до цього інших. Змащуємо суспільство :)» — Євген Демченко, ініціатор руху.
  • Всеукраїнськість. Українці, як відомо, люблять свою Слобожанщину, Таврію, Полісся, Донбас, Галичину чи Закарпаття. Але цього недостатньо — вони прагнуть пізнати різноманітність своєї країни. Без таких людей неможливо нормально облаштувати усю Україну.
  • Любов до людей. Під час проекту учасники стикаються з дуже різними людьми. З деякими їм може бути не надто комфортно. Тому організатори намагаються зробити все, щоб люди, які приїхали здалеку, почувалися в усьому затишно та зручно, відчували, що все робиться з думкою про їхнє задоволення, а не просто, аби зробити.

Організатори наголошують: «схід і захід разом» — це не їхнє гасло, бо від нього шкоди більше, ніж користі, адже воно само собою декларує, що схід і захід нібито окремо.
Гасло цього проекту «Ти що, ще не бачив своєї країни?». Кожна молода людина до 25 років повинна бодай раз побувати хоча б у кожному обласному центрі України. Звідси випливає і друге гасло: «25 областей до 25 років».

Організація візиту[ред.ред. код]

Організатором візиту може стати практично кожен. Рух повністю відкритий для співпраці з різноманітними організаціями чи окремими людьми, які хочуть показати своє місто чи село. Детальніше про організацію візитів написано в посібнику.

Хто може бути учасником[ред.ред. код]

Учасниками руху можуть бути люди віком від 18 до 28 років. Для цього охочим відвідати певне місто/село треба заповнити анкету та чекати відповіді від організаторів, яка приходить на пошту за 10 днів до початку візиту. Основною умовою є те, що учасники самі платять за дорогу туди й назад. Також їм варто мати кошти для частини харчування, окремих екскурсій та сувенірів (за бажанням).

Джерела[ред.ред. код]