Телеграф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Приймальний апарат Морзе.
Опис телеграфу часів Російської імперії.
Запит «Телегра́ф» перенаправляє сюди; про інтернет-портал див. Telegraf.by.

Телегра́ф (дав.-гр. τῆλε — «далеко» та γρᾰ́φω — «пишу») в сучасному значенні — засіб передавання інформації по дротах або інших каналах електронного зв'язку.

Примітивні види зв'язку[ред.ред. код]

З давніх часів людство користувалося різними примітивними видами сигналізації та зв'язку в цілях надшвидкого передавання важливої ​​інформації в тих випадках, коли з ряду причин традиційні види поштових повідомлень не могли бути використані. Вогні, запалювані на піднесених ділянках місцевості, або ж дим від багать повинен був оповістити про наближення ворогів або про стихійне лихо, що насувається. Цей спосіб досі використовується тими, хто заблукав у лісі або туристами, котрі передчувають стихійне лихо. Деякі племена і народи використовували для цих цілей певні комбінації звукових сигналів від ударних (наприклад там-тами та інші барабани) і духових (мисливський ріг) музичних інструментів, інші навчилися передавати певні повідомлення, маніпулюючи відбитим сонячним світлом за допомогою системи дзеркал. В останньому випадку система зв'язку отримала найменування «геліограф», який є примітивним світловим телеграфом.

Друкуючий телеграфний апарат Девіда Е. Х'юза (1860 р.)
(з експозиції Музею науки)

Телеграф сьогодні[ред.ред. код]

У зв'язку з фізичною та моральною застарілістю обладнання телеграфного зв’язку, відсутність його підтримки з боку виробників Укртелеком з 1 березня 2018 року припинить надання послуг телеграфного зв’язку в Україні для всіх категорій споживачів[1].

15 липня 2013 року припинив існування індійський національний телеграф, запущений ще британськими колоністами, який пропрацював понад 160 років. Рішення призупинити даний сервіс було прийнято державним постачальником телекомунікаційних послуг BSNL (Bharat Sanchar Nigam Limited), єдиним в Індії телеграфним оператором, через нерентабельність[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. [http://www.ukrtelecom.ua/services/customers/telegraph_new Офіційне повідомлення ПАТ «Укртелеком»
  2. Последний день индийского телеграфа (рос.)

Посилання[ред.ред. код]


Зв'язок Це незавершена стаття про зв'язок.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.