Телекомунікації Антарктиди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Телекомуніка́ції (англ. Telecommunications) — це передавання або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду дротовими, радіо, оптичними або іншими електромагнітними системами[1].

Чилійське поштове відділення в Антарктиді

Перші сучасні комунікації в Антарктиді з'явилися на початку 20 століття. Перший радіоконтакт між Антарктидою та іншим континентом відбувся 25 вересня 1912 року під час австралійської Антарктичної експедиції. Спочатку радіостанції могли тільки передавати сигнали. У 1913 році в рамках цієї ж експедиції були створені двосторонні канали зв'язку.

Телефонний зв'язок[ред. | ред. код]

Бази Аргентини мають мережі GSM, що постачаються аргентинськими компаніями Claro та Movistar. Вони використовують систему — Iridium[2].

У чилійській базі Villa Las Estrellas[3] є телефонні зв'язки через супутник. Крім того, для жителів сектору існує громадський телефон, з якого можна зателефонувати за кілька монет та за допомогою спеціальної картки. З 2005 року з'явилася антена мобільного телефону, що належить чилійській компанії Entel PCS[4].

Кілька баз у кількох країнах мають супутникову телефонну службу. Існують також локальні та міжнародні системи, які працюють за допомогою прямих комутованих з'єднань.

Бази Кейсі, Девіса, Маусона та острова Маккуорі в Австралії, база Скотта в Новій Зеландії та база Макмурдо в США мають телефонні зв'язки, які дозволяють здійснювати прямі телефонні дзвінки.

Для з'єднання з базою Скотта та сусідньою американською базою МакМурдо використовується телефонний код Нової Зеландії: +64.

Телебачення[ред. | ред. код]

США на своїй базі Макмурдо має систему кабельного телебачення, що передає три канали: мережі армії США, австралійську мережу та новини Нової Зеландії, загальною кількістю шести сигналів. Мережа керується Антарктичною мережею американських сил та керує локальним каналом (AFAN-TV) .2

Вілла Лас Естреллас, цивільний сектор президента Едуардо Фрей Монтальви, база в Чилі, має фіксовану супутникову антену діаметром 2,5 метра, яка дозволяє отримувати прямі сигнали головних телеканалів з Сантьяго, Чилі. Також використовується внутрішня система кабельного телебачення.

База Есперанса в Аргентині має супутникову антену для телебачення, яка дозволяє дивитися канали з Буенос-Айреса.

Інтернет[ред. | ред. код]

.aq — географічний домен верхнього рівня (ccTLD) для Антарктиди.

Бази аргентинців мають WiFi, який надає аргентинський Інтернет-провайдер Speedy через волоконно-оптичний кабель на полярному плато. База Марамбіо має бездротовий Інтернет[5] та два сервери мобільних телефонів.

Доступ до Інтернету з бази Південних Фунтів Амундсена-Скотта забезпечується через НАСА TDRS-F1, GOES та супутник Iridium. Marisat F-2 забезпечував передачу даних до моменту його зняття в 2008 році. Для сезону 2007—2008 реле TDRS (зване реле TDRSS Південний полюс або SPTR) було оновлено для підтримки швидкості передачі даних 50 Мбіт / s, що становить понад 90 % ємності даних Південного полюса, яка в основному використовується для наукових даних.

Супутники Orbcomm[6] проходять над Антарктидою, що дозволяє передавати короткі повідомлення до та з приймально-передавальних блоків надсилати електронною поштою або XML через HTTP.

Аргентинський супутник ARSAT-1[7], запущений у 2014 році, охоплює північний сектор Антарктичного півострова, де він надає широкий спектр телекомунікаційних послуг, включаючи доступ до Інтернету.

Радіо[ред. | ред. код]

Офіційні передачі[ред. | ред. код]

Радіостанція Сопка

Головна радіохвиля США: АФАН МакМердо, База МакМурдо (США) на 93,9 МГц з потужністю 30 Вт, 104,5 МГц з потужністю 50 Вт (Ice 104,5 FM) і 88,7 МГц.

Головна радіохвиля Аргентини: LRA36 Національного радіо архангела Сан-Габріель, База Есперанса (Аргентина) в 15476 кГц з 2 кВт короткохвильової потужності та 97,6 МГц (FM) .

Чилійська радіохвиля: Villa Las Estrellas[8] (Чилі) в 90,5 МГц, потужністю 100 Вт у FM.

Інші передачі[ред. | ред. код]

Головна австралійська радіохвиля у Вілкесі транслювала прямі програми на FM під назвою Radio WILKES[9].

Американська радіохвиля Південного полюса, штату Амундсен-Скотт, має FM, що називається KOLD та передає частоту 87,5 МГц.

Радіохвиля Нової Зеландії «Базове радіо Скотта» здійснює мовлення на 97,0 МГц на FM, керується волонтерами і служить для розваги співробітників станції. Її можна почути під час руху по крижаній дорозі, що з'єднує бази Макмурдо та Скотта.

Обладнання Національного радіо архангела Сан-Габріель

В Уругваї на базі Артігаса Уругваю працює радіо Антаркос, FM, встановлене 2007 року. До цієї станції тут вже можна було почути трансляції FM, але влітку 1992—1993 рр. керівники бази ухвалили рішення про включення локального мовлення[10]. Пілот вертольота, що розмістився на базі, винайшов програму під назвою «Нічний скуа», де він транслював музику та розмову, використовуючи УКХ обладнання радіостанції. У 1994 році був виготовлений не стабільний передавач FM, який теж можна було почути на базі.

Аматорське радіо[ред. | ред. код]

На кількох радіоаматорських станціях можна було підключитися до всіх наявних радіохвиль. Вони були корисними в державній службі під час надзвичайних ситуацій, коли не було інших більш ефективних засобів для передавання інформації[11].

Зв'язок з континентом здійснюються переважно експедиторами, які працюють в літній сезон, а також регулярно протягом року, членами постійних фондів, які також є радіоаматорами.

Пошта[ред. | ред. код]

База Есперанса в Аргентині та чилійське поселення Villa Las Estrellas мають поштові відділення.

Аргентинський поштовий індекс: 9411.

Усі аргентинські бази мали або мають свої поштові марки.

Преса[ред. | ред. код]

«Антарктичне сонце» — щотижнева газета, що редагується в американській базі Макмурдо[12].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. zakon.rada.gov.ua https://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1280-15. Процитовано 13 січня 2020.  {{cite web}}: Пропущений або порожній |title= (довідка)
 2. Iridium. www.astronautix.com. Процитовано 13 січня 2020. 
 3. sudo.cl. Página No Encontrada. VisitChile.com. Архів оригіналу за 13 січня 2020. Процитовано 13 січня 2020. 
 4. Entel - Entel Wholesale - About Us. personas.entel.cl. Архів оригіналу за 30 вересня 2020. Процитовано 13 січня 2020. 
 5. Бездротовий інтернет. msd.in.ua. Архів оригіналу за 13 січня 2020. Процитовано 13 січня 2020. 
 6. Industrial IoT and M2M Tracking, Monitoring and Control Solutions | ORBCOMM. www.orbcomm.com. Процитовано 13 січня 2020. 
 7. ARSAT 1. space.skyrocket.de. Процитовано 13 січня 2020. 
 8. Villas Las Estrellas | Tulum, México (es-ES). Процитовано 13 січня 2020. 
 9. Listen to The Rush Limbaugh Show on WILK-FM on TuneIn. TuneIn (en-us). Процитовано 13 січня 2020. 
 10. support.microsoft.com https://support.microsoft.com/uk-ua/help/4468250/windows-10-speech-voice-activation-inking-typing-privacy. Процитовано 13 січня 2020.  {{cite web}}: Пропущений або порожній |title= (довідка)
 11. Аргентина та Уругвай майже добу були без світла: електропостачання вже відновили. 24 Канал. Процитовано 13 січня 2020. 
 12. The Antarctic Sun: News about Antarctica - Home Page. antarcticsun.usap.gov. Процитовано 13 січня 2020.