Телекомунікації Антарктиди
Телекомуніка́ції (англ. Telecommunications) — це передавання або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду дротовими, радіо, оптичними або іншими електромагнітними системами[1].
Перші сучасні комунікації в Антарктиді з'явилися на початку 20 століття. Перший радіоконтакт між Антарктидою та іншим континентом відбувся 25 вересня 1912 року під час австралійської Антарктичної експедиції. Спочатку радіостанції могли тільки передавати сигнали. У 1913 році в рамках цієї ж експедиції були створені двосторонні канали зв'язку.
Телефонний зв'язок[ред. | ред. код]
Бази Аргентини мають мережі GSM, що постачаються аргентинськими компаніями Claro та Movistar. Вони використовують систему — Iridium[2].
У чилійській базі Villa Las Estrellas[3] є телефонні зв'язки через супутник. Крім того, для жителів сектору існує громадський телефон, з якого можна зателефонувати за кілька монет та за допомогою спеціальної картки. З 2005 року з'явилася антена мобільного телефону, що належить чилійській компанії Entel PCS[4].
Кілька баз у кількох країнах мають супутникову телефонну службу. Існують також локальні та міжнародні системи, які працюють за допомогою прямих комутованих з'єднань.
Бази Кейсі, Девіса, Маусона та острова Маккуорі в Австралії, база Скотта в Новій Зеландії та база Макмурдо в США мають телефонні зв'язки, які дозволяють здійснювати прямі телефонні дзвінки.
Для з'єднання з базою Скотта та сусідньою американською базою МакМурдо використовується телефонний код Нової Зеландії: +64.
Телебачення[ред. | ред. код]
США на своїй базі Макмурдо має систему кабельного телебачення, що передає три канали: мережі армії США, австралійську мережу та новини Нової Зеландії, загальною кількістю шести сигналів. Мережа керується Антарктичною мережею американських сил та керує локальним каналом (AFAN-TV) .2
Вілла Лас Естреллас, цивільний сектор президента Едуардо Фрей Монтальви, база в Чилі, має фіксовану супутникову антену діаметром 2,5 метра, яка дозволяє отримувати прямі сигнали головних телеканалів з Сантьяго, Чилі. Також використовується внутрішня система кабельного телебачення.
База Есперанса в Аргентині має супутникову антену для телебачення, яка дозволяє дивитися канали з Буенос-Айреса.
Інтернет[ред. | ред. код]
.aq — географічний домен верхнього рівня (ccTLD) для Антарктиди.
Бази аргентинців мають WiFi, який надає аргентинський Інтернет-провайдер Speedy через волоконно-оптичний кабель на полярному плато. База Марамбіо має бездротовий Інтернет[5] та два сервери мобільних телефонів.
Доступ до Інтернету з бази Південних Фунтів Амундсена-Скотта забезпечується через НАСА TDRS-F1, GOES та супутник Iridium. Marisat F-2 забезпечував передачу даних до моменту його зняття в 2008 році. Для сезону 2007—2008 реле TDRS (зване реле TDRSS Південний полюс або SPTR) було оновлено для підтримки швидкості передачі даних 50 Мбіт / s, що становить понад 90 % ємності даних Південного полюса, яка в основному використовується для наукових даних.
Супутники Orbcomm[6] проходять над Антарктидою, що дозволяє передавати короткі повідомлення до та з приймально-передавальних блоків надсилати електронною поштою або XML через HTTP.
Аргентинський супутник ARSAT-1[7], запущений у 2014 році, охоплює північний сектор Антарктичного півострова, де він надає широкий спектр телекомунікаційних послуг, включаючи доступ до Інтернету.
Радіо[ред. | ред. код]
Офіційні передачі[ред. | ред. код]
Головна радіохвиля США: АФАН МакМердо, База МакМурдо (США) на 93,9 МГц з потужністю 30 Вт, 104,5 МГц з потужністю 50 Вт (Ice 104,5 FM) і 88,7 МГц.
Головна радіохвиля Аргентини: LRA36 Національного радіо архангела Сан-Габріель, База Есперанса (Аргентина) в 15476 кГц з 2 кВт короткохвильової потужності та 97,6 МГц (FM) .
Чилійська радіохвиля: Villa Las Estrellas[8] (Чилі) в 90,5 МГц, потужністю 100 Вт у FM.
Інші передачі[ред. | ред. код]
Головна австралійська радіохвиля у Вілкесі транслювала прямі програми на FM під назвою Radio WILKES[9].
Американська радіохвиля Південного полюса, штату Амундсен-Скотт, має FM, що називається KOLD та передає частоту 87,5 МГц.
Радіохвиля Нової Зеландії «Базове радіо Скотта» здійснює мовлення на 97,0 МГц на FM, керується волонтерами і служить для розваги співробітників станції. Її можна почути під час руху по крижаній дорозі, що з'єднує бази Макмурдо та Скотта.

В Уругваї на базі Артігаса Уругваю працює радіо Антаркос, FM, встановлене в 2007 році. До цієї станції тут вже можна було почути трансляції FM, але влітку 1992—1993 рр. керівники бази прийняли рішення про включення локального мовлення[10]. Пілот вертольота, що розмістився на базі, винайшов програму під назвою «Нічний скуа», де він транслював музику та розмову, використовуючи УКХ обладнання радіостанції. У 1994 році був виготовлений не стабільний передавач FM, який теж можна було почути на базі.
Аматорське радіо[ред. | ред. код]
На кількох радіоаматорських станціях можна було підключитися до для всіх існуючих радіохвиль. Вони були корисними в державній службі під час надзвичайних ситуацій, коли не було інших більш ефективних засобів для передавання інформації[11].
Зв'язок з континентом здійснюються переважно експедиторами, які працюють в літній сезон, а також регулярно протягом року, членами постійних фондів, які також є радіоаматорами.
Пошта[ред. | ред. код]
База Есперанса в Аргентині та чилійське поселення Villa Las Estrellas мають поштові відділення.
Аргентинський поштовий індекс: 9411.
Усі аргентинські бази мали або мають свої поштові марки.
Преса[ред. | ред. код]
«Антарктичне сонце» — щотижнева газета, що редагується в американській базі Макмурдо[12].
Див. також[ред. | ред. код]
- Антарктида
- Демографія Антарктиди
- Антарктичний договір
- Антарктичні дослідницькі станції
- Антарктичний півострів
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ zakon.rada.gov.ua https://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1280-15 Пропущений або порожній
|title=
(довідка). Процитовано 13 січня 2020. - ↑ Iridium. www.astronautix.com. Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ sudo.cl. Página No Encontrada. VisitChile.com. Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ Entel - Entel Wholesale - About Us. personas.entel.cl. Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ Бездротовий інтернет. msd.in.ua. Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ Industrial IoT and M2M Tracking, Monitoring and Control Solutions | ORBCOMM. www.orbcomm.com. Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ ARSAT 1. space.skyrocket.de. Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ Villas Las Estrellas | Tulum, México (es-ES). Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ Listen to The Rush Limbaugh Show on WILK-FM on TuneIn. TuneIn (en-us). Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ support.microsoft.com https://support.microsoft.com/uk-ua/help/4468250/windows-10-speech-voice-activation-inking-typing-privacy Пропущений або порожній
|title=
(довідка). Процитовано 13 січня 2020. - ↑ Аргентина та Уругвай майже добу були без світла: електропостачання вже відновили. 24 Канал. Процитовано 13 січня 2020.
- ↑ The Antarctic Sun: News about Antarctica - Home Page. antarcticsun.usap.gov. Процитовано 13 січня 2020.
|