Телесеріали Бразилії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Телесеріали Бразилії являють собою переважно теленовели, в значно меншій кількості це міні-серіали, класичні телесеріали і тим паче мильні опери, що не зовсім притаманні кінематографу Бразилії. Значну частину цих серіалів знімає телекомпанія «Глобу», яка вже багато десятиліть не має серйозних конкурентів на кінематографічному ринку Бразилії, і практично є монополістом.

Перший бразильський серіал показаний в СРСР це — «Рабиня Ізаура», який показали в 1988–1989 роках. На відміну від багатьох інших серіалів знятих в країнах Латинської Америки, бразильські серіали відрізняються не тільки якістю, але й більшою реалістичністю та дидактичністю. Часто розглядаються різні важливі соціальні теми, наприклад такі як — суїцид, наркоманія, гомосексуальність, расизм, СНІД, насильство та інші. В деяких серіалах розглядаються навіть такі теми, як сурогатне материнство («Сурогатна матір», 1990), клонування («Клон», 2001), пластична хірургія («Два обличчя», 2007–2008).

Бразильські серіали відрізняються оригінальністю сюжету і оригінальстю заставок в серіалах («В ім'я кохання», 1997), де майже ніколи не показують акторів, що знімаються, а також використанням відомих музичних композицій. Їх знімають з мінімальною кількістю дублів — перед зйомками актори ретельно репетирують сцени.

В бразильських телесеріалах уперше не зовсім позитивні (або навіть негативні) персонажі стали головними героями серіалу («Жорстокий янгол», 1997).

Серед бразильських міні-серіалів варто відмітити серіал-біографію «Шікінья Ґонзаґа» («Музика її душі»), 1999; «Неприборкувана Хільда» («Неприборкувана Ільда»), 1998; «Амазонія», 2007, що відрізняються не тільки якістю, але й використанням нових телевізійних технологій, як от наприклад панорамна зйомка («Амазонія»).


Прапор Бразилії Це незавершена стаття про Бразилію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Кінематограф Це незавершена стаття про кінематограф.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.