Телефонна картка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тайванська телефонна картка з чипом

Телефонна карта — невелика пластикова карта, що нагадує кредитну, яку можна використовувати для міжміських та міжнародних переговорів по телефону (стільниковому чи стаціонарному). Подібні карти мають декілька форматів — наприклад, їх можна придбати в кіоску готівкою чи замовити в електронній мережі. У будь-якому випадку, телефонні карти, як правило, мають такі спільні риси: номер доступу до комутатора, де записані команди необхідні для виконання для того, хто дзвонить, а також персональний ідентифікаційний номер (ПІН, код, пароль) необхідний для реєстрації дзвінка в телефонній компанії. Існує два види телефонних карток з предоплатою: одноразові та багаторазові. Одноразові карти викидають одразу після використання куплених хвилин розмови. Багаторазові карти можна використовувати знову й знову, після поповнення кредиту та покупки нових хвилин. Якщо залишок суми на карточці занадто малий для здійснення дзвінків, поповнення кредиту для багаторазових телефонних карток виконують, як правило, online на акаунті користувача.

Як працює телефонна картка з предоплатою?[ред.ред. код]

При купівлі телефонної карти з предоплатою ви отримуєте PIN (персональний ідентифікаційний номер) і безкоштовний номер доступу. Якщо ви захочете використати Вашу карточку, то наберіть безкоштовний номер доступу і введіть персональний пін-код. Ваш дзвінок з'єднується з комутатором, який організовує подальше з'єднання з потрібним абонентом. При підключенні, комп'ютер на комутаторі проінформує Вас про доступну кількість хвилин для розмови. Після цього Ви набираєте номер, на який Ви хочете дзвонити. Комп'ютер прослідкує довжину з'єднання дзвінка і зніме з Вашого рахунку відповідну суму.

Переваги використання телефонних карток з передоплатою[ред.ред. код]

 • При купівлі телефонної картки з передоплатою, Ви завчасно оплачуєте майбутні телефонні переговори та уникаєте необхідності в отримуванні поточних телефонних рахунків.
 • Телефонна карта з предоплатою, як правило, не має терміну дії, вона — безстрокова. Це дозволяє використовувати весь номінал картки, не обмежуючи час її використання.
 • При використанні телефонної карти, Ви отримуєте можливість здійснювати особистий контроль за витратами на міжнародні переговори.
 • Телефонна карта з передоплатою дозволяє спілкуватись з цілим світом з будь-якого телефонного апарату, використовуючи сучасні цифрові лінії, що гарантують високу якість зв'язку та швидкість з'єднання.
 • Телефонна карта з предоплатою дозволить уникнути несанкціонованих телефонних переговорів з Вашого телефонного номера.

Можливі негативні моменти при використанні телефонних карт[ред.ред. код]

 • Телефонна карта може припинити працювати перш ніж буде повністю використана.
 • Деякі телефонні карти містять непередбачені чи необумовлені завчасно доплати до тарифів (за недоконаний дзвінок чи за мінімальну кількість хвилин і т. д.)
 • Сервіс по обслуговуванню клієнтів може бути важкодоступним або взагалі не працювати
 • Небагато операторів телефонних карток надають споживачу повну інформацію про свій сервіс (наприклад, на сайті Оператора), змушуючи клієнта робити висновки про якість послуг після здійснення покупки.
 • Кредит на телефонній карті може закінчитись перш ніж буде повністю використаний, тому що деякі оператори утримують плату за «простій» карти на протязі певного часу.[1]
 • Тарифи можуть виявитись вищими за ті, що в рекламі.
 • Приховані доплати за з'єднання та податки можуть суттєво скоротити куплені Вами хвилини.[2]

Як я можу себе убезпечити?[ред.ред. код]

Перш ніж купити телефонну карту, переконайтесь, що назва та безкоштовний номер доступу до сервісу по обслуговуванню клієнтів оператора телекомунікацій є на карті. Якщо назва відсутня, або номер доступу не є безкоштовним, або у вас виникнуть проблеми при з'єднанні по ньому, не купляйте телефонну карту цієї компанії. При купівлі телефонної карти з предоплатою онлайн через інтернет краще всього ознайомитись з товаром на сайті оператора телекомунікацій, а також з відгуками його клієнтів.

Міжнародні оператори[ред.ред. код]

Ці оператори пропонують телефонні карти для дзвінків з-за кордону в Україну:


Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. PIN або безкоштовні телефонні номери доступу можуть не працювати або номер доступу до комутатора може завжди бути зайнятим, так що Ви не зможете використати Вашу телефонну карту.
 2. Подібних неприємностей можна уникнути. Для цього необхідно лише провести порівняльний аналіз ринку міжнародних телефонних карт та їх Операторів зв'язку.