Телец (хан Болгарії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Князь Телец
Князь Болгарії
762 — 765
Попередник: Князь Винех
Спадкоємець: Сабін
 

Телец (болг. Княз Телец), (бл. 730765) — Князь Болгарії з роду Угаїн. Правив від 762 до 765 року.

Походження цього Княза невідоме. Але точно знано, що він славився серед болгар сміливістю та норовом. Візантійські історики вказують на те, що він прийшов до влади в результаті повстання. Відразу після встановлення його влади значна частина слов'янського населення Болгарії переселяється до візантійської Віфінії, де століття тому імператор Юстиніан II вже надавав землю слов'янам.

Маючи дієздану армію Телец став спустошувати візантійські провінції. Імператор Костянтин V зібрав військо, щоб покарати зухвалого молодика. 16 червня 763 року він вивів військо з Константинополя і підійшов до фортеці Анхіало. З моря його підтримував флот з 800 кораблів. Князь Телец натомість покликав у союзники протоболгар та слов'ян, чия чисельність у його війську стала досягати 20 тисяч.

Бій, що почався зранку 30 червня був дуже жорстоким. Сили були приблизно рівні, та перехід частини слов'ян на бік імператора вирішив долю битви. Телец втік, а візантійці захопили багато полонених. Після цієї військової поразки болгари повстали і Телец був убитий.

Замість нього Князом був обраний Сабін.

Література[ред.ред. код]

  • Андреев, Й. Българските Князове и царе (VII–XIV в.). София, 1987
  • Свод древнейших письменных известий о славянах — М.: Наука. Главная редакция восточной литературы, 1991. Том 2.