Тельшяйська духовна семінарія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тельшяйська духовна семінарія
Оригінальна назва Telšių kunigų seminarija
Дата заснування 4 жовтня 1927
Конфесія Католицизм
Церква Католицька церква
Ректор Рамунас Норкус
Розташування Тельшяй
Сайт http://tks.lt

Тельшяйська духовна семінарія (лит. Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarija) — католицька семінарія у Литві, що виховує священиків для Теляшяйської єпархії.

Історія[ред. | ред. код]

4 квітня 1926 колишя (Жмудьська) католицька єпархія була поділена на три — Каунаська архідієцезія, Паневежиська дієцезія та Тельшяйська дієцезія. Відразу після створення Тельшяйської єпархії зіткнулася з браком священиків, що призвело до створення 4 жовтня 1927 єпархіальної семінарії. Пробільшовицьке керівництво Литви не підтримувало семінарію фінансово, навіть намагалося припинити її діяльність[1].

Випускники семінарії мали можливість далі навчатися у Римі. У 1932 семінарія вже мала багату книгозбірню на 10000 томів.

1932 — були рукопокладені і перші 9 випускників[2]. У 30-ті семінарія була реорганізована, а освітня програма за рахунок поглибленого вивчення філософії[1]. 1940 — семінарія зачинена окупаційною владою більшовиків. За 13 років роботи (1927—1940) заклад встиг підготувати 150 священиків[2].

У 1941, після приходу до Прибалтики німецької адміністрації, семінарія відновилася, але після реокупації більшовиками у 1946 знову зачинена.

За більшовицької окупації у Литві працювала лише одна католицька семінарія, Каунаська семінарія, але у дуже обмежених рамках — число семінаристів обмежене, а число рукопокладених священників не перебільшувало п'яти чоловік на рік[1].

1989 — семінарія Тельшяя відновлена, перший навчальний рік почався із 22 студентів. Відновлена семінарія отримала єпископа Вінцентаса Борісявічюса, що був її першим ректором. У перші роки після відновлення була відремонтована будівля семінарії, збудована семінарська каплиця. 1993 — відкрита предсемінарія.

15 березня 2000 семінарія Тельшяя отримала ліцензію від керівництва Литви і отримала статус недержавного ВУЗу.

Сучасний стан[ред. | ред. код]

Тельшяйська семінарія — одна із чотирьох католицьких семінарій Литви[1]. Навчання в семінарії розраховане на шість років, перші два курси називаються «філософськими», інші чотири — «теологічними».

2015 — в семінаріхх 11 студентів[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г «Seminary of Telšiai» на сайті Католицької церкви Литви
  2. а б TELŠIŲ KUNIGŲ SEMINARIJA. Архів оригіналу за 2 червня 2009. Процитовано 6 березня 2019.
  3. Сайт семинарии

Посилання[ред. | ред. код]