Темпло майор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сучасний стан Темпло Майор

Темпло Майор (ісп. Templo Mayor — «великий храм»), іноді називається піраміда Уїцилопочтлі — комплекс культових споруд у столиці держави ацтеків Теночтітлані (сучасний Мехіко). Піраміда височіла на 60 м над ритуальним районом міста, на її вершині стояло два храми на честь бога Уїцилопочтлі (бог сонця і війни) і бога Тлалока (бог дощу і родючості).

Темпло Майор був побудований приблизно в 1325 році, і до початку XVI століття храми стали центром релігійного життя для всіх ацтеків, які жили на території Мексики (в ті часи до 300 тис.). Безліч маленьких будівель і платформ навколо храму утворювали комплекс. На одній з платформ, що веде до храму, зроблено рельєф, що зображає цомпантлі — підставку для черепів.

Більша частина комплексу була знищена в 1521 році під час завоювання ацтеків іспанськими конкістадорами на чолі з Ернаном Кортесом. Залишки нижньої частини були знайдені в ході робіт з прокладання кабелю 21 лютого 1978 року. Розкопки тривали до 1982 року, в даний час руїни і музей відкрито для відвідування. Темпло Майор є частиною історичного центру Мехіко, який був доданий в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1987 році.

Модель Темпло Майор

Див. також[ред. | ред. код]