Темпл-блок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Темпл-блок
Сучасні храмові темпл-блоки
Сучасні храмові темпл-блоки
Сучасні храмові темпл-блоки
Інші назви корейський блок, китайський блок
Класифікація ударний музичний інструмент
Класифікація Горнбостеля-Закса ідіофон
Подібні інструменти дерев'яна коробочка
CMNS: Темпл-блок у Вікісховищі

Темпл-блок — азійський ударний музичний інструмент, ідіофон, різновид щілинного барабана. Використовується в ритуалах Китаю, Японії, Кореї, атрибут буддійського культу. Також називається китайським, корейським блоками, та інколи череп.[1]

Порожнистий інструмент, з глибоким розрізом, довжиною 10-16 см; має округлу, дещо витягнуту форму. На ньому грають різними паличками або молоточками, зазвичай використовують набір із 4-5 інструментів, підібраних по звуку і укріплених на ободі барабана або іншому тримачі. Звук гри на інструменті дещо схожий зі звуком на дерев'яній коробочці.

Серед сучасних музикантів, цей інструмент використовував Ніл Пірт із групи «Rush», у програші пісні «The trees» з альбому «Hemispheres» і у вступі до «Xanadu» з альбому «A Farewell To Kings». Також темпл-блок використовував у своїх творах сучасний композитор, знавець алеаторики та електронної музики Карлгайнцем Штокгаузеном. На ньому грали в опері «Вівторок» із циклу «Світло».

Примітки[ред. | ред. код]

  1. James., Blades, (1992). Percussion instruments and their history (вид. Rev. ed). Westport, Conn.: Bold Strummer. с. 391. ISBN 0933224710. OCLC 28230162. 

Посилання[ред. | ред. код]