Теодат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Теодат
Король Італії
534 — 536
Попередник: Аталаріх
Спадкоємець: Вітігес
 
Народження: 480
Таврезійd
Смерть: грудень 536
Фламінієва дорога, Рим
Країна: Королівство остготів
Рід: Амали
Батько: невідомо
Мати: Амалафріда
Шлюб: Гуделіваd
Діти: Теоденандаd і Теодігізелd[1]

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Теода́т або Теодагад (лат. Flavius Theodahatus , Theodahadus, Theodatus) — король остготів в Італії з 534536. Племінник Теодоріха Великого. З роду Амалів, син Амалафріди — сестри Теодоріха Великого, королеви вандалів.

Загравав з римськими сенаторами, намагаючись заручитися їхньою підтримкою. З цією метою він призначає відомих представників сенатської знаті на вищі державні посади. А в 535 році віддає одному із новопризначених римських патриціїв у жінки дівчину із готського королівського роду Амалів.[2]

Був, за свідченням Прокопія Кесарійського, людиною не позбавленою освіти, але жадібним, боягузливим, підступним, властолюбним. Володіючи великими землями в Тусції (Тоскана), Теодагад намагався збільшити їх шляхом захоплень; «мати сусідів він вважав великим нещастям». Григорій Турський називає його навіть королем Тусції. З ненависті до регентші Амаласунті, своєї двоюрідної сестри, Теодагад зав'язав таємні зносини з Юстиніаном I і зважився віддати в руки Візантії всю Тусцію, щоб потім жити в Константинополі в сані сенатора і користуватися своїми скарбами.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Dahn Theodigisel // Allgemeine Deutsche BiographieL: 1894. — Vol. 37. — S. 708.
  2. Удальцова, З. В. (1959). Италия и Византия в VI веке (російською). Москва: Издательство Академии Наук СРСР. с. 260. 
Попередник
Аталаріх
Король остготів
534-536
Наступник
Вітігес