Теодор (Мартинюк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Теодор (Мартинюк)
Герб
Герб
єпископ-помічник
Конфесія: УГКЦ
 
Альма-матер: Кременецький педагогічний інститут, Люблінський католицький університет, Папський східний інститут
Науковий ступінь: Доктор з канонічного права
Діяльність: католицький священник, католицький диякон, католицький єпископ
Ім'я при народженні: Тарас Мартинюк
Народження: 1 лютого 1974(1974-02-01) (50 років)
м. Яремче, Івано-Франківська область, Україна
Чернецтво: 1997
Єп. хіротонія: 20.01.2000; 21–22.05.2015

CMNS: Теодор у Вікісховищі

Теодор (Мартинюк) (у миру — Тарас Мартинюк; нар.1 лютого 1974, Яремче Івано-Франківської області) — єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ. Доктор з канонічного права.

Життєпис

[ред. | ред. код]
Архієпископ і митрополит Василь (Семенюк) і єпископ-помічник Теодор (Мартинюк) під час молитовної ходи «Стації митрополита Андрея» (Тернопіль, 26.07.2015)
Єпископ Теодор здійснює чин освячення води під час молитовної ходи «Стації митрополита Андрея» (Тернопіль, 26.07.2015)

Народився в селі Дора, яке нині входить до складу м. Яремче, де було кілька осередків підпільної греко-католицької церкви. Релігійне виховання, перша сповідь, перше причастя були у приватній хаті бабусі, де відправлялися Літургії. Першим духівником був о. Порфирій (Павло Чучман).

Закінчив Кременецький педагогічний коледж (1993). після цього вступив до Монастиря Отців Студитів в Уневі. Філософсько-богословський вишкіл здобував у Люблінському католицькому університеті в Польщі, а після прийняття 1997 року Малої Схими, 20 січня 2000 року отримав священиче рукоположення.

Від 2001 до 2005 року о. Теодор виконував різні служіння в Унівській Лаврі та в монастирі Святого Михаїла у Львові. Протягом наступних п'яти років навчався у Римі, захистивши 2010 року докторат з канонічного права у Папському східному інституті. Того ж року обраний ігуменом Унівської Лаври.

Від 2011 року викладав канонічне право у Папському Східному Інституті.

12 березня 2015 року Святійший Отець Франциск надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного о. Теодора Мартинюка, СУ на служіння єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Мопти.

21–22 травня 2015 у Марійському духовному центрі в Зарваниці звершено хіротонію єпископа-помічника Теодора, яку здійснили Блаженніший Святослав у співсвятительстві з високопреосвященним архієпископом і митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василієм та єпископом-помічником Львівським Венедиктом.[1]

Володіє, крім рідної української мови, російською, польською, італійською та французькою мовами.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. У Зарваниці рукоположили нового єпископа УГКЦ // Тернопільсько-Зборівська архієпархія УГКЦ, 22 травня 2015

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
Зовнішні відеофайли
 Єпископ-помічник Теодор (Мартинюк) про своє дитинство на YouTube // Відеоканал Володимира Мороза. — 2015. — 18 травня.
 Владика Теодор Мартинюк про митрополита Андрея Шептицького на YouTube // Тернопільсько-Зборівська архієпархія УГКЦ, 15 липня 2015
 Владика Теодор (Мартинюк) проповідь на тернопільському ставі на YouTube // Тернопільсько-Зборівська архієпархія УГКЦ.  2015. — 26 липня.