Теорія музики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Теоретик музики)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ювал, Піфагор і Філолай провадять теоретичні дослідження, Франкіно Ґафурі, Теорія музики, 1492.

Теорія музики являє собою набір абстрактних правил, незалежна від практики, утворюючи особливу музичну систему.

Кожен тип музики має свою власну мову визначається в основному у відповідності з теорією музики, ритмом, мелодією, поліфонією, і сама по собі, є набором понять, що стосуються виробництва і організації її звуків, які не обов'язково визначають час, відмітний характер кожного звуку, а також відносини між послідовними або одночасними звуками.

Історія[ред. | ред. код]

Теорія музики обов'язково має релігійну основу, філософську, або магічну; вона приймає форму сучасної європейської музики, наукового осмислення. Наприклад, теорія музики Стародавньої Греції пов'язана з арифметикою, богами, всесвітом і гармонією сфер. Германа фон Гельмгольца в Європі, стверджує, що вона заснована на фізіології і акустиці.

Усна традиція музики[ред. | ред. код]

Більша частина музичних творів, у світі, немає усної теорії. Вони є результатом усної традиції. Створити свою теорію, починаючи від освіти своїх музичних майстрів є однією з цілей музичної етнографії.

Музичні митці це ті, які викували свою теорію починаючи від записів. Теорія часто систематизована у вигляді всіх правил, метою яких є підтримка освіти музичної практики. Базові поняття музичної культури залишаються між тим загальним, який мається на увазі, і випливають тільки порівнянням.

Західна музика[ред. | ред. код]

Сучасна наукова західна музика розглядає музику як об'єкт. Це сприяє музичну композицію, яка встановлює, щоб головний герой судив кожен екземпляр цього об'єкта, ритм, мелодію, гармонію. Композитори добре визначені. Методичні посібники часто визначають ці ідеологічні основи. Освіта зміцнюється у порядку навчанні, його ієрархії цінностей. Можна виділити вчення теорії музики — тобто, загальну музичну освіту, в якому поняття висоти займає чільне місце — контрапункт, оркестровку, композицію.

Індійська класична музика[ред. | ред. код]

Утворення індійської музики породила велику кількість теоретичних трактатів. Для неї, музика визначається як взаємодія між музикантами і, нарешті, між музикантами і танцюристами, за винятком розділу записів. Музиканти повинні освоїти правила і коди, проте вибирають мелодійну і ритмічну орієнтацію серед можливостей, що надаються цими кодами. Китайське, арабське, перське, японське мистецтво музики

Китайське, арабське, перське, японське мистецтво музики володіють також теоріями, повністю поєднанні на визначенні музики, або як вбудований звуковий об'єкт, як взаємодіють між музикантами і між музикантами і танцюристами, або між музикантами і космосом, чи будь-яким іншим способом.

Див. також[ред. | ред. код]