Теорія великого вибуху (телесеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це стаття про телевізійний серіал. Про теорію дивіться Великий вибух.
Теорія Великого вибуху
The Big Bang Theory
BigBangTheoryTitleCard.png
Телеканал(и) США CBS
Україна Інтер (2008)
Україна MTV Україна (20092010, 20122013)
Україна Paramount Comedy Україна2017)
Жанр ситком
Формат зображення 1080i HDTV
Тривалість серії 21 хв.
Ідея Чак Лоррі
Білл Преді
Продюсери Стів Моларо
Майк Коллієр
Фей Ошима Белью
Виконавчий продюсер Чак Лоррі
Білл Преді
Лі Аронсон
У головних ролях Джонні Галекі
Джим Парсонс
Кейлі Куоко
Саймон Хелберг
Кунал Найар
Музика на початку "Big Bang Theory Theme"[1][2]
Країна-виробник США
Мова оригіналу англійська
Перший показ 24 вересня 2007 року — 16 травня 2019 року
Кількість сезонів 12
Кількість серій 279 (список епізодів)
Посилання

Теорія Великого Вибуху (англ. The Big Bang Theory[3]) — американський серіал, створений Чаком Лоррі і Біллом Предді. Серіал розповідає про життя двох молодих талановитих фізиків, Леонарда та Шелдона.

Прем'єра відбулася 24 вересня 2007 року на американському телеканалі CBS. Шоу також транслюється на канадському каналі A-Channel, індійському Zee Cafe і латиноамериканському Warner Channel.

Серіал завершився 16 травня 2019 року і налічує 12 сезонів та 279 серій.

Назва[ред. | ред. код]

Назва серіалу «The Big Bang Theory» є англійською грою слів: з одного боку, назва серіалу походить від найменування фізичної теорії утворення Всесвіту в результаті великого вибуху. Відповідно до цієї теорії, Всесвіт існує лише скінченний час. Автором терміну Великий вибух вважають британського астронома Фреда Гойла, який використав цю назву в насмішку над теорією, якої не поділяв і яка на той момент мала офіційну назву теорія динамічної еволюціонуючої моделі. Але також сленговий вислів "Big Bang" у англосаксонській культурі позначає чоловічий оргазм. Назва телесеріалу обігрує таким чином одночасно дві сторони головних героїв: їхні стосунки і з наукою, і з дівчатами.

Сюжет[ред. | ред. код]

Двоє талановитих фізиків, Леонард і Шелдон, вважають себе великими мислителями (сумарний IQ — 360). Але їхня геніальність анітрохи не допомагає їм спілкуватися з людьми, особливо з жінками. Все починає змінюватися, коли навпроти них поселяється білявка Пенні. Леонард починає цікавитися нею, проте Шелдон розуміє, що мріям його друга не судилося збутися (Ви з нею належите до різних біологічних видів). В свою ж чергу Пенні думає про них, як про милих вчених.

Варто також відзначити дивних друзів головних героїв: Говарда Воловіца, який любить вживати фрази шістьма різними мовами, і Раджеша Кутрапалі, який не може промовити ані слова до дівчини, якщо не вип'є хоча б трохи алкоголю. Усі персонажі серіала відрізняються неабияким розумовими здібностями, у них велике наукове майбутнє, вони мають "свої фішки" та звички.

Основні дійові особи[ред. | ред. код]

Герої серіалу. Зліва-направо: Говард, Леонард, Пенні, Шелдон, Раджеш.

Леонард Гофстедтер (Джонні Галекі)[ред. | ред. код]

Блискучий фізик-експериментатор (IQ 173 бали), має ступінь доктора філософії (отримав у 24 роки), працює в одному із провідних фізичних інститутів на кафедрі експериментальної фізики, грає на віолончелі, любить комп'ютерні ігри, комікси, фантастичні серіали, збирає мініатюри героїв коміксів (деякі досі зберігає нерозпечатаними — вважається, що після тривалого часу їхня колекційна вартість зросте багаторазово). Живе разом зі своїм другом Шелдоном. У першій серії серіалу закохується в Пенні, і з тих пір намагається справити на неї приємне враження, але по дорозі до її серця потрапляє у безліч комічних ситуацій (багато з яких відбуваються з вини його друзів, особливо Шелдона). Незважаючи на свою геніальність, має погані навички спілкування зі звичайними людьми, особливо з жінками. У нього було лише дві дівчини, перша (Джойс Кім) шпигунка Північної Кореї втекла від нього на 27-й день їхніх відносин (з'являється в 22й серії 3го сезону); друга (Леслі Уінкл) працює з Леонардом в одній лабораторії і використовує близькість з ним для зняття стресу (що відбувається кілька разів на рік).

Шелдон Купер (Джим Парсонс)[ред. | ред. код]

Геній від фізики (IQ 187 балів), вундеркінд (отримав ступінь кандидата наук у 15 років), один із наймолодших лауреатів премії Стівенсона, працює фізиком-теоретиком у тому ж інституті, що і Леонард, на кафедрі теоретичної фізики, обожнює відеоігри, комікси, фантастичні серіали. За гороскопом Тілець. Водійські права отримав 2014р. Живе в одній квартирі з Леонардом. Має сестру-близнюка Міссі (на відміну від брата, вона звичайна дівчина, не обтяжена величезним багажем знань). Частіше, ніж інші герої, любить давати розлогі високонаукові і гранично точні визначення для найзвичайніших речей. Страждає від нав'язливої необхідності суворо дотримуватися правил, любить ідеальний порядок. Шелдон вважає себе представником розвиненішого біологічного виду — так званого Homo Novus, а всіх інших людей розумово нижчими. Вкрай погано знайомий із соціальними нормами і правилами поведінки у суспільстві, має деякі труднощі з розпізнаванням сарказму. Шелдон — винуватець більшості комічних ситуацій серіалу.

Пенні (Кейлі Куоко)[ред. | ред. код]

Молода дівчина, якій 22 роки, сусідка Леонарда і Шелдона. Проста дівчина, працює в CheeseCakeFactory офіціанткою (в 8 серії — барменом). Стрілець. Пенні народилася і виросла на фермі в Омасі, потім приїхала в Лос-Анджелес, мріючи стати акторкою (в 10 серії її беруть солісткою в бродвейський мюзикл, який провалився через жахливі вокальні дані Пенні). Поступово Леонард і його друзі, незважаючи на їхні дивацтва, стають найкращими друзями Пенні.

Говард Воловітц (Саймон Гелберґ)[ред. | ред. код]

Єврей. Магістр інженерії, що працює в тому ж інституті на кафедрі машинобудування. Стверджує, що знає 6 мов (у тому числі: російська, китайська, французька і японська), в ході серіалу періодично користується фразами на різних мовах (не обов'язково те, що він вимовляє, відповідає тому, що він мав намір сказати — це говорить про його рівень володіння мовами). Як і друзі, любить відеоігри, комікси та наукову фантастику. Також любить кататися на своєму скутері. Основна проблема Говарда — він зациклений на сексі не приховує цього. Намагається вдавати із себе дамського улюбленця, систематично застосовує на практиці сумнівні поради по знайомству з дівчатами, отримані ним із різних джерел (найчастіше з Інтернету). Живе зі своєю мамою, хоча і стверджує, що насправді це вона з ним живе.

Раджеш Кутраппалі (Кунал Найар)[ред. | ред. код]

Індус. Працює в інституті з друзями на факультеті астрофізики. Мріє стати Індірою Ганді астрофізики частинок. Раджеш дуже сором'язливий, тому не може розмовляти з дівчатами (за його словами, при дуже великому скупченні людей це можливо), єдиний виняток: або коли Раджеш досить п'яний (у серії 8, де він розмовляє з Пенні і Лолітою Гупта), або після застосування ліків для подолання патологічної скромності (в серії 15, де він розмовляв із сестрою Шелдона — Міссі). У 17-ій серії другого сезону з'ясовується, що для розмови з дівчатами йому не обов'язковий алкоголь, достатньо, щоб спрацював ефект плацебо (Раджеш випив безалкогольного пива, думаючи, що п'є справжнє). Швидше за все, ліки для подолання патологічної скромності теж спричинили ефект плацебо. Нарешті наприкінці шостого сезону він таки зміг забалакати з жінкою без алкоголю. Це сталось коли Радж був дуже засмучений тим що досі не знайшов собі дівчини а Пенні прийшла його підбадьорити.

Леслі Вінкл (Сара Гілберт)[ред. | ред. код]

Леслі — ще один фізик, працює в тій же лабораторії, що і Леонард. Дуже любить відпускати на адресу Шелдона шпильки, відіграючись таким чином за його висловлювання про те, що їй слід було б залишити фізику і зайнятися дітонародженням. Наскільки відомо з серіалу, веде безладне статеве життя, іноді використовує близькість з Леонардом для зняття стресу.

Бернадетт (Мелісса Ройч)[ред. | ред. код]

Бернадетт — офіціантка, дружина Говарда. що працює разом з Пенні у кафе The Cheesecake Factory. Працюючи в кафе, Бернадетт сплачує за навчання на мікробіолога. Пенні познайомила Говарда і Бернадетт за проханням Леонарда, оскільки 30 червня 2004, Леонард і Говард домовилися, що якщо у одного з них буде сексуальна подружка, то він повинен попрохати цю дівчину звести свого друга з її подружкою.

Емі Фара Фаулер (Маїм Бялік)[ред. | ред. код]

Емі — дівчина Шелдона, хоч він так не вважає, запевнюючи усіх, що вона дівчина і друг, але не його дівчина. Пару Шелдон-Емі друзі лагідно звуть Шемі (Shamy) від імен Шелдон (Sheldon) та Емі (Amy). Починаючи з кінця 3-го — початку 4-го сезонів постійний персонаж серіалу. Ідеально підходить Шелдону тому що є нейробіологом з "схожим складом мислення як і в Купера".

Титульна пісня[ред. | ред. код]

Титульна пісня — "History of Everything" у виконанні канадської альтернативної рок-групи Barenaked Ladies. Часто її називають просто "The Big Bang Theory Theme"

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • Прізвище Леонарда збігається з прізвищем іншого американського фізика-експериментатора Роберта Гофштедера, лауреата Нобелівської премії з фізики 1961 року «за основні дослідження з розсіювання електронів на атомних ядрах і пов'язаних з ними відкриття в області структури нуклонів».
 • В одному з сезонів герої грають в настільну гру Дженга гігантського розміру, що є, ймовірно, прихованою рекламою.

Список сезонів[ред. | ред. код]

Сезони Епізоди Оригінальний початок DVD реліз Глядачі
(мільйони)
Рейтинг 18–49 Рейтинг/Частка
Початок сезону Кінець сезону Регіон 1[en] Регіон 2[en] Регіон 4[en]
1 17 24 вересня 2007 19 травня 2008 2 вересня 2008 12 січня 2009 3 квітня 2009 8.3[4] #59[4] 3.3/9 (TBA)
2 23 22 вересня 2008 11 травня 2009 15 вересня 2009 19 жовтня 2009 3 березня 2010 10.0[5] #42[5] 3.8/10 (TBA)
3 23 21 вересня 2009 24 травня 2010 14 вересня 2010 27 вересня 2010 13 жовтня 2010 14.8 #12 5.3/13 (#5)[6]
4 24 23 вересня 2010 19 травня 2011 13 вересня 2011[7] 26 вересня 2011 5 жовтня 2011[8] 13.2 #13 4.4/13 (#7)[9]
5 24 22 вересня 2011[10] 11 травня 2012 - - - 15,82 - -
6 24 27 вересня 2012 16

травня 2013

- - - 18,68 -
7 24 26 вересня 2013 15

травня 2014

- - - 19,96 -
8 24 22 вересня 2014 - - - - -

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Big Bang Theory Theme - Single. iTunes. Архів оригіналу за 2013-06-30. Процитовано 2013-05-01. 
 2. Big Bang Theory Theme. Amazon.co.uk. Архів оригіналу за 2013-06-30. Процитовано 2013-05-01. 
 3. Англійське слово bang багатозначне і не таке нейтральне як українське вибух. Може означати стук, грюк, трах
 4. а б ABC Medianet (May 28, 2008). "Season Program Rankings (Through 5/25)". Прес-реліз. Переглянутий May 16, 2010.
 5. а б ABC Medianet (May 19, 2009). "Season Program Rankings (Through 5/17)". Прес-реліз. Переглянутий May 16, 2010.
 6. Nellie Andreeva (2010-05-27). Full Series Rankings For The 2009-10 Broadcast Season. Deadline Hollywood. Архів оригіналу за 2013-06-30. Процитовано 2010-06-07. 
 7. http://tvshowsondvd.com/news/Big-Bang-Theory-Season-4/15493
 8. http://www.ezydvd.com.au/item.zml/818139
 9. Full 2010-2011 TV Season Series Rankings. deadline.com. 2011-05-27. Архів оригіналу за 2012-08-09. Процитовано 2011-05-29. 
 10. The Big Bang Theory Season 5 premieres September 22. Fembat.com. Процитовано 2011-06-29. 

Посилання[ред. | ред. код]