Тепловози (книга)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Тепловози»
Обкладинка книги
АвторШелест В. П., Шелест П. А.
Назва мовою оригіналурос. Тепловозы
КраїнаСРСР СРСР
Москва
Моваросійська
Темасерія «Транспорт»
Жанрдовідник
Видавництво«Машгиз», «Знание»
Видано19571971
Видано українськоюнемає
Сторінок48

Тепловози (рос. Тепловозы) — книга залізничника, де викладено найкраще наукове досягнення XX століття на залізничному транспорті, винахід тепловоза, як підсумок досягнень металургів, машинобудування, автоматики та електроніки. Що замінило працю паровозного машиніста, підвищило продуктивність праці на залізничному транспорті. Надана історія створення та розвитку тепловозу з сучасними локомотивами, оповідано про тепловозну автоматику та про ефективність тяги тепловозу. Є унікальним виданням часів СРСР (до складу якого входила Україна). Аналогів серед україномовних видань не було внаслідок панування російської мови в технічній літературі.

Десятиліттями незмінні автори з незмінною назвою книгу перевидавали з приписами «основні процеси» (рос. основные процессы), «підсумки і перспективи» (рос. итоги и перспективы) тощо.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Шелест В. П., Шелест П. А. // «Тепловозы» (итоги и перспективы), изд. «Знание» (Новое в жизни, науке и технике. Серия «Транспорт»), 1971 г. — 48 с. (рос.)
  • Шелест А. Н. // «Тепловозы». Основные процессы: общ. ред. П. А. Шелест. — г. Москва: изд. «Машгиз», 1957 г. — 256 с.: рис. (рос.)

Посилання

[ред. | ред. код]