Теплохід «Герой Танцоров»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Теплохід "ГЕРОЙ ТАНЦОРОВ" (сучасний вигляд після ремонту).jpg
Теплохід «Герой Г. Танцоров», 28.07.2019
Історія
Власник: Тернопільелектротранс
Оператор: Тернопільелектротранс
Порт реєстрації: Тернопіль, Україна
Будівник: Бобруйський судноремонтний завод
Спуск на воду: 1963
На службі: з 1963
Основні характеристики
Тип: теплохід

«Герой Г. Танцоров» — круїзний теплохід у місті Тернополі, збудований 1963 року в Білорусі. Майже 5 років теплохід ходив по Дністру за маршрутом від Старої Ушиці Хмельницької області до Мельниці-Подільської Тернопільської області. Судно мало назву «Заліщики». Після появи теплохода на Комсомольському озері, що в Тернополі, його назвали на честь Героя Радянського Союзу Григорія Танцорова.

Історія теплохода[ред. | ред. код]

Теплохід, збудований на Бобруйському судноремонтному заводі у 1963 році, одразу перевезли на р. Дністер та дали назву «Заліщики». Близько 5-ти років судно ходило по Дністру. Згодом його транспортували в Тернопіль (на той час у місті вже був теплохід ПТ-50 та два пасажирських катера «ПК-52» і «ПК-55»).

На початку 1990-х років Морську школу, якій підпорядковувались теплоходи, розформували, і, щоб зберегти судна від «розбазарювання», їх передали в оренду приватній фірмі «Торговий Дім, Тернопіль». Однак нестабільна економіка держави призвела до того, що новий власник випускав у рейс лише один теплохід — «Герой Танцоров». Інший — ПТ-50 не працював. У 2005 році теплоходи передали на баланс комунальному підприємству «Тернопільелектротранс», яке до того обслуговувало тільки тролейбуси. Після капітального ремонту у 2006 році йому замінили ходову рубку, в новій використано віконні рами та деякі елементи з корпусу тролейбуса «Škoda 9Tr» (парковий номер — 76).

Від 2010 року разом з «Героєм Танцоровим» круїзні рейси здійснює також теплохід ПТ-50, якому після ремонту дали назву «Капітан Т. Г. Парій».

Нині є дві діючі зупинки теплоходів: пристань «Центр», причал «Дальній пляж». Вартість квитка становить 25 гривень.

З травня до жовтня 2017 року — на плановому капремонті (укріплення палуб, заміна обшивки салонів, огорожі, вікон, тощо), всього на ремонт витрачено 800 тис. гривень[1][2].

У навігаційному сезоні 2018 року — не експлуатується, у зв'язку із змінами в документації через ремонтні роботи, коли судно зазнало незначних переобладнань. 28 червня 2019 року теплохід після двох років простою знову виходить у рейси і розпочинає повноцінно працювати, катати і перевозити пасажирів.

30 червня 2020 року було здійснено підйом судна на берег для проведення капітального ремонту корпусу, а саме: повного огляду та заміни елементів днища, встановлення нового двигуна, ремонт рульового управління та заміна валолінії. Це третій підйом теплоходу на берег за всю його історію в Тернополі. До цього часу востаннє «Героя Танцорова» піднімали у 2005 році.

Світлини[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]