Перейти до вмісту

Тергуль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Тергуль
ТипДесерт
Походження Франція Редагувати інформацію у Вікіданих
Необхідні компонентирис, молоко, цукор, кориця
Зазвичай використовувані компонентиваніль, мускатний горіх

Тергуль (фр. Teurgoule) — традиційна страва Нормандії, що нагадує рисовий пудинг або запіканку. Альтернативні назви: teurt-goule, torgoule, bourre-goule та terrinée[1]. Традиційно він був популярний на сільських святах у Нижній Нормандії та залишається сімейною стравою[2]. Готується із сирого рису залитого гарячим молоком із цукром та корицею, іноді з мускатним горіхом. Випікається у глиняному або керамічному посуді (терині) 3-5 годин. При цьому на тергулі утворюється товста коричнева карамелізована скоринка. Його часто їдять гарячим із булками фалле, нормандськими бріошами та сидром.

Походження

[ред. | ред. код]

Назва походить з нормандської мови і означає «скривити рота», нібито через гарячу страву[3]. Іншою гіпотезою може бути бретонське походження: tourgouilh, «молочний жир», laezh-tourgouilhet, «молоко перевернуло». Те, що нетипові для Нормандії рис і кориця є інгредієнтами цього типового нормандського десерту, пояснюється тим, що вони були частиною трофеїв, захоплених нормандськими корсарами XVII столітті на іспанських галеонах, що прибували до Нормандії з Нового Світу. Або з іншими товарами, що прибували до нормандського порту Онфлер.

Інші джерела вказують на порт Кан, приписують авторство страви маркізу Франсуа-Жану Орсо де Фонтетту, який нібито привіз вантаж рису з-за кордону у 1757 під час нестачі продовольства, і який повідомив рецепт приготування цієї каші, невідомої тоді в регіоні. Тергуль навіть має своє братство Confrérie des gastronomes de Teurgoule та Fallue de Normandie, яке базується в Ульгаті і головує на щорічному кулінарному конкурсі з приготування тергулів[4]. Головуючі члени носять церемоніальний одяг братства зеленого та помаранчевого кольору з накидкою. Братство зберігає офіційний рецепт.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Larousse gastronomique (2001)
  2. Austin de Croze, Les Plats régionaux de France (1928)
  3. , Gâteaux, Éditions de La Martinière, Paris ISBN 978-2-7324-7051-1, p. 136.
  4. la-confrerie-de-la-teurgoule-distribue-ses-prix-dimanche. www.ouest-france.fr. Процитовано 26 лютого 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]