Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) — структура органів місцевого військового управління України, яка покликана замінити собою радянську систему військових комісаріатів. Згодом за результатами експериментального розгортання досвід повинен поширитися на всю структуру військових комісаріатів України й замінити її.

Історія[ред. | ред. код]

Від 1 серпня 2017 року в експериментальному порядку було розпочате впровадження на матеріально-технічній базі Чернігівського обласного військового комісаріату та Козелецького районного військового комісаріату, а 1 листопада 2017 року було озвучено перші позитивні результати експерименту.[1][2]

Від березня 2018 року розпочинається переформування інших військових комісаріатів на нову структуру.[3]

26 квітня 2018 року Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак затвердив план створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.[4]

В 2018 році переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки пройде у 4 областях України. 111 таких установ створять на Чернігівщині, Рівненщині, Дніпропетровщині та Одещині. Потім така реформа чекає на всі області. Інструкторсько-методичне заняття для військових комісарів з усієї України з цього приводу у вересні провели у Чернігові.[5]

Завдання[ред. | ред. код]

  • вдосконаленням порядку комплектування військ особовим складом та організація оборонно-мобілізаційної роботи;
  • забезпечення та впровадження нової ефективної системи обслуговування та надання сервісних послуг з соціального захисту як військовослужбовців так і членів їх родин, резервістів, ветеранів війни та пенсіонерів Збройних Сил та інших військових формувань України.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. У Збройних Силах України військкомати реформують у Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. http://www.mil.gov.ua. Міністерство оборони України. 1 листопада 2017. Процитовано 2 листопада 2017. 
  2. Співробітники Посольства США в Україні ознайомились з ходом експерименту на базі Чернігівського обласного військового комісаріату. http://www.mil.gov.ua. Міністерство оборони України. 1 листопада 2017. Процитовано 2 листопада 2017. 
  3. Вже у березні 2018 році розпочнеться реорганізація військових комісаріатів. http://voladm.gov.ua/. Волинська обласна державна адміністрація. 12 січня 2018. Архів оригіналу за 20 січня 2018. Процитовано 20 січня 2018. 
  4. В Україні кардинально реформують військомати. https://mil.in.ua/. Український мілітарний портал. 26 квітня 2018. Процитовано 26 квітня 2018. 
  5. Реформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. http://www.mil.gov.ua/. Міністерство оборони України. 17 вересня 2018. Процитовано 17 вересня 2018. 

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]