Термінатор: Генезис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Термінатор: ГенезисPicto infobox cinema.png
Terminator Genisys
Термінатор- Генезис.jpg
Жанр Бойовик, трилер, драма, фантастика
Режисер Алан Тейлор
Продюсер Девід Еллісон
Сценарист Патрік Люссьє
Лаета Калогрідіс
У головних
ролях
Емілія Кларк
Арнольд Шварценеггер
Джейсон Кларк
Джай Кортні
Джонатан Сіммонс
Оператор Крамер Морґентоd
Композитор Лорн Белф
Кінокомпанія Skydance Productions
Paramount Pictures
Дистриб'ютор UIP-Dunafilmd[1][2], Netflix і FandangoNowd
Тривалість 126 хв.
Мова англійська
Країна США США
Рік 2015
Кошторис 155 млн. $
Касові збори $ 440 603 537
IMDb ID 1340138
Попередній «Термінатор: Спасіння прийде»
Наступний «Термінатор: Фатум»
terminatormovie.com

«Термінатор: Генезис» (англ. Terminator Genisys) — американський фантастичний бойовик режисера Алана Тейлора. П'ятий кінофільм із серії «Термінатор». Знятий Skydance Productions, дистриб'ютором виступила Paramount Pictures (в Україні 1 липня 2015 дистриб'ютором є B&H Film Distribution Company). Прем'єра відбулася 1 липня 2015 року в звичайному форматі, RealD 3D і MAX 3D

Сюжет[ред. | ред. код]

На межі перемоги у війні проти «Скайнет», Джон Коннор посилає в минуле свого довіреного сержанта Кайла Різа, щоб той врятував його матір від посланого «Скайнет» Термінатора і забезпечив існування Джона в сучасності. Але несподіваний поворот подій створює розлом у часі. Сержант опиняється в новій, незнайомій версії минулого. Тут осиротіла в дев'ять років Сара Коннор була вихована Термінатором (Арнольд Шварценеггер), який запрограмований захищати дівчину. Термінатор тренував її, готуючи до долі, яку Сара категорично відкидає. Разом їм належить боротися з новими небезпечними ворогами. Їхня нова місія: переписати майбутнє.

Фільм починається оповіддю Кайла Різа про ті часи, за яких жили його батьки: зелені і багатолюдні. Однак сам Кайл народився вже в іншому, після «Судного дня», що настав 29 серпня 1997 року. Тоді програма «Скайнет» самоусвідомила себе і прийняла рішення знищити людство як загрозу власному існуванню, захопивши контроль над ядерним арсеналом і почавши ядерну війну. Світ перетворився на пустелю, три мільярди людей загинули, а ті, хто вцілів, переховувалися від машин «Скайнет», які вишукували людей для остаточного знищення. Одного разу Кайл, ховаючись в одному з підземних колекторів, зіткнувся з роботом Термінатором, але його врятував від загибелі Джон Коннор — людина, яка стала лідером світового Опору людства.

Під проводом Коннора в 2029 році війна зі «Скайнет» майже завершена. Знайдено Центральний вузол «Скайнет» в Колорадо, звідки керуються машини, і Опір готує її штурм. Вже дорослий Кайл бажає приєднатися до штурму, але Джон доручає йому приєднатися до штурму дослідного комплексу в Лос-Анджелесі. Попри великі втрати, штурм вдається, та «Скайнет» тим часом щось готує. Операція в Колорадо вдається, армія машин вимикається по всьому світу і людство святкує перемогу. Однак скоро Коннору доповідають про знахідку машини часу, якою «Скайнет» вже встигла скористатися.

У Лос-Анджелес 1984 рік з 2029 прибуває людиноподібний Термінатор моделі Т-800. В майбутньому Опір вираховує, що «Скайнет» зробила це аби вбити матір Джона Коннора і не допустити народження рятівника людства. Кайл Різ викликається добровольцем вирушити слідом за Термінатором. Коннор, вислухавши його аргументацію, ухвалює послати його в 1984. Перед відправкою Коннор розкриває Різу, що вся його прозорливість, яка й привела до перемоги, заснована на розповідях матері і тепер він вперше не знає, що відбуватиметься далі. Коли Кайл ступає в машину часу, один з бійців, Алекс, несподівано нападає на Коннора. Різ в цю мить бачить різні варіанти свого дитинства: в спустошеному війною світі та мирному. Він чує попередження від малого самого себе «Генезис» — це «Скайнет» і наказ зупинити його в 2017, після чого опиняється на вулиці Лос-Анджелеса 1984 року.

Зі слів місцевого волоцюги Кайл розуміє, що Т-800 був на цьому ж місці. Тим часом Термінатор збирається відібрати у панків одяг, та його зупиняє інший Т-800, що виглядає старшим. Між ними починається бійка, яку припиняє Сара Коннор пострілом з гвинтівки у молодшого Термінатора. Кайл Різ відбирає у волоцюги штани, але за ним женеться поліцейський. Кайл забирає у нього пістолет і питає якийсь день і рік, у відповідь чуючи: «12 травня 1984-го, день твого прибуття». Поліцейський виявляється Термінатором моделі Т-1000, що складається з нанороботів. Він намагається вбити Різа відрощеними лезами, але той розстрілює його і тікає. Кайл переховується в магазині спортивного одягу, де його рятує Сара Коннор, вриваючись на фургоні, саме коли туди прибуває відновлений Т-1000. Бачачи у фургоні Т-800 Різ не зважає на слова Сари про його безпечність і намагається знищити Термінатора, та в бійці втрачає свідомість. Термінатор зауважує, що Кайл Різ — це батько Джона Коннора.

Коли Кайл отямлюється, Сара пояснює йому, що минулого, в яке його послав Джон, більше немає — «Скайнет» якимось чином дізналася, що місія її Т-800 в 1984 році за початкового ходу подій провалилася. Тому вона послала Т-1000 в 1973 рік, де той мав убити дев'ятирічну Сару. Йому вдалося вбити її батьків, але саму Сару врятував прибулий перепрограмований Т-800, що й підготував її до майбутніх подій. Сара пояснює, що її «старий» Т-800, якого вона так і називає Старим, сам не знає, хто його перепрограмував і відправив в 1973. Але її й Джона ціль лишається тією самою — відвернути «Судний День».

Прибувши в покинутий ангар, де Сара і Старий організували притулок, Кайл намагається знайти пояснення того, що відбувається. Він здогадується, що якщо Термінатори продовжують прибувати з майбутнього, отже в 2029 щось пішло не так. Він розповідає Сарі, що в момент відбуття бачив, як на Джона хтось напав. В цей час до притулоку вривається Т-1000 і знерухомлює Старого створеним зі своєї руки списом. Сара рятується втечею, в той час як Кайл намагається затримати Термінатора, розстрілюючи його з автомата. У відповідь на це Т-1000 реактивує «молодого» Т-800. Кайлу вдається перемогти Т-800 пострілом з гвинтівки у голову. Сара ж заманює Т-1000 в пастку, де його розчиняє кислота.

Сара розчиняє останки «молодого» Т-800 в кислоті, а Старий вилучає з нього процесор, якого не вистачає для власної машини часу, будованої за минулі роки. Сара має намір відправитися в 1997 рік, але Кайл розповідає про свої видіння, де «Судний День» настав на 20 років пізніше, в 2017. Вони припускають, що ця нова гілка історії породжена тепер остаточним знищенням Т-800, на основі технологій якого корпорація «Кібердайн» не зможе створити процесор «Скайнет». Та, судячи з видінь, «Кібердайн» створить іншу «Скайнет» під виглядом «Генезис» іншим шляхом. Кайл переконує Сару вирушити в 2017, час свого дитинства. Старий не може відправитися з ними, оскільки його біологічна оболонка надто пошкоджена і залишається чекати їх до прибуття в XXI столітті.

Кайл з Сарою переносяться до Сан-Франциско, що викликає аварію на трасі і обох схоплює поліція. Старий, знаючи просторово-часові координати прибуття, спішить на допомогу, але не встигає через затори. У поліцейському фургоні Сара відкриває Кайлу, що той переконав її прибути сюди, сказавши слова її батька. Їх доставляють в лікарню, де медик, оглядаючи їх, згадує про програму «Генезис» і на питання Сари і Кайла пояснює, що це комплексна операційна система, здатна зв'язати в єдину мережу всі комп'ютерні пристрої світу. Обох впізнає патрульний, якого Сара і Кайл врятували в 1984, та розуміє, що вони — мандрівники в часі. В розмові з ним Кайл викрадає інструмент, щоб звільнитися.

Несподівано прибуває Джон Коннор, який допомагає Сарі й Кайлу вибратися з лікарні. Та Сара сумнівається чи Джон справжній, а не Т-1000, що набув такого вигляду. Той розуміє її підозри і на підтвердження справдності розповідає факти з життя, які знала лише Сара. На підземній парковці він повідомляє Кайлу, що той — його батько. Несподівано з'являється Старий і стріляє в Джона. Сара й Кайл думають, що він контролюється «Генезисом» і був запрограмований вбити Джона Коннора з метою відвернути людську перемогу. Однак Джон відновлюється нанороботами та розповідає, що є напів-людиною, напів-машиною. В 2029 «Скайнет», напавши на Джона в подобі Алекса, що і бачив в останню мить Різ, вбила його і поєднала з нанороботами, утворивши Т-3000. З 2029 Т-3000, маючи всі знання справжнього Джона, перемістився до 2014, щоб забезпечити розробку «Генезису», який і стане «Скайнет», разом з технологіями нанороботів Т-1000 і машини часу. Джон пропонує Сарі і Кайлу приєднатися до нього або загинути. На заперечення Сари, Джон стверджує, що долі немає і нападає. Завдяки запуску томографа Т-3000 вдається знерухомити сильним магнітним полем.

Тепер Кайл, Сара і Старий готують напад на штаб-квартиру «Кібердайн системз» аби не допустити запуску «Генезису». З'ясувавши, що єдине слабке місце Т-3000 — магнітні поля, Старий майструє магнітну зброю. Незабаром їх знаходить Т-3000 і знову пропонує Сарі й Кайлу стати на його сторону. Підірвавши притулок, Сара, Кайл і Старий викрадають шкільний автобус і відправляються до штаб-квартири. Переслідувані лише натрохи зупиненим Т-3000, вони падають з мосту «Золоті Ворота» і всіх трьох заарештовує поліція. Т-800 оцінює за найоптимальніше не чинити спротиву задля подальшого успіху.

В ході попередніх допитів для опізнання приводять малого сучасного Кайла з сім'єю. Під виглядом жінки-детектива в дільницю проникає Т-3000, чим Сара і Кайл користуються для втечі. Сара допомагає евакуюватися малому Кайлу і його батькам, при цьому говорячи чуту від дорослого Кайла фразу, яка переконала його вирушати до 2017.

За сприяння детектива О'Брайена, який був свідком подій 1984 року, Кайл, Сара і Старий на гелікоптері добираються до штаб-квартири «Кібердайн». Вони встановлюють вибухівку на серверах «Генезису», але Т-3000 переслідує їх та знищує детонатор. Поки він б'ється зі Старим, Сара і Кайл намагаються активувати заряди без детонатора, в чому їм намагається перешкодити вже самоусвідомлена і готова до знищення людства «Скайнет».

Старий зазнає поразки, але Сара і Кайл допомагають йому загнати Т-3000 всередину недобудованої машини часу. Машина створює руйнівне магнітне поле, в якому Старий, жертвуючи собою, утримує лиходія, поки той не розпадається. В останню мить останки Старого викидає з машини в басейн з нанороботами, а Т-3000 остаточно знищується без можливості відтворитися. Сара і Кайл рятуються від вибуху в спеціальному бункері. Екрани з презентацією запуску «Генезису», встановлені по всьому місту, вимикаються; нова «Скайнет» не встигає захопити контроль і зникає.

За якийсь час до бункера вривається неушкоджений Старий, орудуючи вирощеними лезами. Попри острах Сари і Різа, він виявляється не ворогом, а вцілілим Старим, що відновився, впавши у басейн з полісплавом. Пам'ятаючи видіння, Різ розуміє, що повинен замкнути петлю часу, повідомивши малому собі, що «Генезис» — це «Скайнет». Сара і Кайл знову зустрічаються з ним, і дорослий Різ інструктує себе запам'ятати ці відомості, щоб він сам міг їх почути в момент відправки з 2029.

Оскільки «Скайнет» тепер остаточно знищена і «Судного дня» 2017 не відбудеться, Сара і Кайл вирішують, що можуть вибрати те життя, якого самі забажають. Однак, в сцені після титрів показано, що ядро ​​«Генезису», що знаходилося в підземному приміщенні, вціліло після вибуху і над ним виникає голограма Алекса.

У ролях[ред. | ред. код]

Створення[ред. | ред. код]

Хоча картина «Термінатор: Спасіння прийде» мала на меті розпочати нову трилогію, виробництво п'ятої частини серії фільмів початково зупинили через те, що «The Halcyon Company» збанкрутіла.[3] За анонімними джерелами,[4] зйомки картини «Термінатор 5» мали розпочати незадовго по виходу четвертої частини, проте більшість аналітиків передбали, що картина під загрозою зриву.[5][6]

Наприкінці вересня 2009 стало відомо, що права на серію фільмів було виставлено на продаж, оскільки компанія «The Halcyon Company» намагалася уникнути банкрутства.[7] А кінець жовтня 2009 приніс звістку, що «Halcyon» оголосила: права на майбутнього «Термінатора» вона продасть за $60–70 мільйонів; єдина пропозиція, яка надійшла, однак, була від режисера Джоша Ведона, і складала вона усього $10,000.[8][9] У грудні 2009-го «Halcyon» виступив із заявою, що компанія розглядає різні варіанти, включаючи продаж і рефінансування права на картину, і результати вони оголосять не пізніше 1 лютого 2010 року.[10] 8 лютого 2010р. було проведено аукціон для визначення власника прав на «Термінатор». Участь в аукціоні взяли студії «Sony Pictures» i «Lionsgate», права було продано за $29,5 млн.[11][12]

У серпні 2010 року стало відомо, що почалася розробка сценарій нового «Термінатора». Цей новий фільм не мав бути прямим продовженням «Спасіння прийде», а швидше комп'ютеризованим «перезапуском» оригінальних серій. Існували чутки, що назвою фільму буде «Термінатор 3000» і знімати його буде компанія «Hannover House».[13] Компанія «Pacificor», власник прав на серію фільмів «Terminator», проте, не давала жодної офіційної ліцензії компанії «Hannover House» на створення нового фільму.[14][15]

16 лютого 2011 року було заявлено, що «Universal Studios» розглядає залучити до п'ятого «Термінатора» Арнольда Шварценеґґера на головну роль, режисера «Форсаж 5: Пограбування в Ріо» Джастіна Ліна і сценариста Криса Морґана. Процес створення фільму тоді відбувався на початковій стадії.[16] 27 квітня 2011 року стало відомо, що до створення фільму буде-таки залучено Шварценеґґера й Ліна, а також продюсера Роберта Корта, проте автора сценарію ще нема. Фільмом цікавилися «Universal», «Sony», «Lionsgate» i «CBS Films».[17][18] Із джерел, близьких до Шварценеґґера, повідомлялося, що він буде зніматися лише якщо буде написано хороший сценарій.[19]

13 травня 2011 року Меґан Еллісон і її виробнича компанія «Annapurna Films» здобули на аукціоні право зняти щонайменше два нові фільми серії «Термінатора», включаючи «Термінатор 5».[20] У той час, як було заявлено про провідну роль Шварценеґґера у новому фільмі, сюжет картини мав обертатися навколо нового персонажа, якого зображатиме якийсь молодий актор.[21]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. http://nmhh.hu/dokumentum/169802/premierfilmek_forgalmi_adatai_2015.xlsx
 2. http://nmhh.hu/dokumentum/198182/terjesztett_filmalkotasok_art_filmek_nyilvantartasa.xlsx
 3. Terminator Producers File For Bankruptcy. Film Shaft. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2016-05-08. 
 4. Neither Lawyers Nor Killer Robots Will Stop Terminator 5, Say Sources. Io9.com. 2009-08-27. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2012-01-14. 
 5. Terminator Litigation: Did Terminator 5 Just Get A Lot Less Likely?. Io9.com. 2009-08-18. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2012-01-14. 
 6. Terminator 5 in Trouble?. ScreenCrave. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2016-05-08. 
 7. 'Terminator' Rights Up for Sale. Get The Big Picture. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2016-05-08. 
 8. One Franchise For Sale, Needs Work, $70 Million O/B/O. Movieline. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2016-05-08. 
 9. Buffy The Vampire Slayer – Whedon Offers $10,000 For Terminator Franchise. Contactmusic. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2016-05-08. 
 10. Terminator Sale Update. IGN Movies UK. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2009-12-04. 
 11. Terminator Rights Sell for 29 million. Deadline. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2010-02-09. 
 12. Pacificor hires agency to sell 'Terminator' rights. Money Control. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2016-05-08. 
 13. 3D Animated Terminator Film Coming. Hollywood News. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2010-08-14. 
 14. Animated 'Terminator' Film Now on Hold. Cinematical. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2010-08-14. 
 15. Legal Battle Erupts Over Terminator Movie. Contact Music. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2010-08-16. 
 16. Arnold Schwarzenegger Back For 'Terminator 5' With 'Fast Five' Director Justin Lin?. MTV. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2016-05-08. 
 17. Arnold Schwarzenegger Back To Star As 'Terminator' In Rights Package Shopping Now; 'Fast Five's Justin Lin To Direct. Deadline. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2016-05-08. 
 18. Arnie's Back With The Terminator | Movie News | Empire. Empireonline.com. Процитовано 2012-01-14. 
 19. Blauvelt, Christian (2011-04-26). Arnold Schwarzenegger eyeing return to 'Terminator' franchise, but he needs to see a script first | Inside Movies | EW.com. Insidemovies.ew.com. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2012-01-14. 
 20. Terminator 5 Rights Fall To Megan Ellison
 21. New Terminator 5 Plot And Casting Rumors

Посилання[ред. | ред. код]