Тетішері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тетішері
Tetisheri 2.jpg
Народилася 16 століття до н. е.
Померла неправильна дата (досяжна точність)
Діяльність політик
Титул Велика цариця
Рід Сімнадцята династія єгипетських фараонів
У шлюбі з Таа I Снахтенра
Діти Яххотеп I, Таа II Секененра, Камос і Сітджехуті[d]
Стела з зображенням Тетішері (Єгипетський музей)
Стела з зображенням Тетішері. Британський музей

Тетішері — давньоєгипетська цариця-мати в період пізньої XVII династії і початку XVIII династії.

Праматір Тетішері — жінка-простолюдинка, маленького зросту, з виступаючими вперед зубами. Ця відмінна особливість характерна для всіх її нащадків. Вона стала царицею Тетішері, яка мала титул «великої царської дружини». Її син Таа II і донька Яххотеп стали батьками першого правителя цієї династії Яхмоса I. Татішері сидить у величній позі з лілією в руці. Також онук побудував для бабусі піраміду з садом і озером, але похована вона була в Фівах в сімейному склепі. Її мумія була знайдена в схованці Дейр ель-Бахрі. Дружина Таа I Старшого, мати Таа II Секененра і бабуся Камоса і Яхмоса I. Тетішері була одним з лідерів фіванського національно-визвольного руху і активно брала участь в вигнанні гіксосів з Єгипту.

Культурний вплив[ред. | ред. код]

Тетішері — одна з головних дійових осію романа Нагіба Махфуза «Війна в Фівах» і трилогії Крістіана Жака «Гнів Богів», які розповідають про звільнення Єгипту з-під влади гіксосів.

Джерела[ред. | ред. код]

Джоан Флетчер В поисках Нефертити. — М.: АСТ: АСТ МОСКВА: ХРАНИТЕЛЬ, 2008. — 413 с. — 2500 экз. — ISBN 978-5-9762-5421-3.