Технологічна премія тисячоліття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Технологі́чна пре́мія тисячолі́ття (англ. Millennium Technology Prize, раніше відома як Walter Ahlström Prize) є найбільшою[1] та однією з найбільш значущих нагород у світі технологій. Премія присуджується від 2004 що два роки Академією технологій Фінляндії (англ. Technology Academy Finland) за інновації, які приводять до поліпшення якості людського життя, а також сприяють сталому розвитку. Призовий фонд становить приблизно 1,2 млн євро. Академія технологій Фінляндії — це незалежний фонд, заснований спільно фінською індустрією та державою Фінляндія.

Церемонія нагородження проходить у будівлі фінської національної опери, премія вручається особисто президентом Фінляндії.

З людей, яким була присуджена Технологічна премія тисячоліття у минулі роки, можна відзначити професора Тіма Бернерса-Лі, винахідника веб-мережі, професора Сюдзі Накамура, творця нових революційних джерел світла, професора Роберта Лангера, винахідника інноваційних біоматеріалів, які дозволяють контролювати вивільнення ліків в організмі, а також регенерацію тканин, професора Міхаеля Гретцеля за розробку новітніх сонячних батарей, сенсибілізованих барвниками, Лінуса Торвальдса, творцю ядра Linux і Сін'я Яманака, одному з провідних вчених у галузі вивчення стовбурових клітин.

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]