Тиберій Семпроній Гракх (консул 215 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тиберій Семпроній Гракх
Народився невідомо
Помер 212 до н. е.(-212)
Луканія
·загибель у битві
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул
Термін 215 та 213 роки до н. е.
Рід Семпронії
Батько Тиберій Семпроній Гракх
Діти 2 сина

Тиберій Семпроній Гракх (лат. Tiberius Sempronius Gracchus, ? —212 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 215 та 213 роки до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Семпроніїв. Був сином Тиберія Семпронія Гракха, консула 238 року до н. е. Про молоді роки мало відомостей. У 216 році до н. е. став курульним еділом. У цей час тривала Друга Пунічна війна. Того ж року призначений Марком Юнієм Перою своїм заступником — начальником кінноти. Після поразки римлян при Каннах сприяв відродженню армії. Згодом намагався допомогти обложеним мешканцям міста Касіліна, проте марно.

У 215 році до н. е. його було обрано консулом разом з Луцієм Постумієм Альбіном. Він перебрався до Літерна, де готував свої війська. Згодом рушив до міста Куми (Кампанія), які захистив від карфагенян. Розбив капуанців — союзників Ганнібала — під Гами. Після цього слідував за ворогом до Апулії. Зимував у місті Луцірея.

Як проконсул у 214 році до н. е. отримав Апулію. Перебрався до Беневента. Тут до свого війська долучив рабів. Після цього відбулася битва з карфагенським військом на чолі із Ганноном, сина Бомількара. У тривалій й запеклій битві римляни здобули цілковиту перемогу.

У 213 році до н. е. вдруге став консулом разом з Квінтом Фабієм Максимом. З військом рушив до Луканії. Наносив удари карфагенянам, не дав активно діяти Магону. У 212 році до н. е. продовжив діяти проти карфагенян в Луканії та Апулії. Втім незабаром, внаслідок зради одного з бруттієв Флава, потрапив у засідку й загинув.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Friedrich Münzer: Sempronius 50). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band II A,2, Stuttgart 1923, Sp. 1400—1403. (нім.)