Тиберій Семпроній Лонг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тиберій Семпроній Лонг
лат. Ti.Sempronius Ti.f.C.n. Longus
Народився невідомо
невідомо
Помер 174 до н. е.(-174)
невідомо
·мор невідомої хвороби
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, державний та військовий діяч
Посада консул
Термін 194 рік до н. е.
Попередник Марк Порцій Катон
Наступник Квінт Мінуцій Ферм
Рід Семпронії
Батько Тиберій Семпроній Лонг
Мати невідомо
Брати, сестри  • Publius Sempronius Longusd
У шлюбі з невідомо
Діти Gaius Sempronius Longusd

Тиберій Семпроній Лонг (лат. Tiberius Sempronius Longus; ? — 174 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 194 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Семпроніїв. Син Тиберія Семпронія Лонга, консула 218 року до н. е.

У 210 році до н. е. увійшов до колегії квіндецемвірів священнодійств, а згодом до колегії авгурів. У 200 році до н. е. його обрано народним трибуном. У 198 році до н. е. став плебейським едилом, а у 196 році до н. е. — претором. У 195 році до н. е. як пропретор керував провінцією Сардинія.

У 194 році до н. е. його обрано консулом спільно з Публієм Корнелієм Сципіоном Африканським. Спочатку був членом тріумвірату, що займався заснуванням колоній у Кампанії та Луканії — Путеоли, Буксентій, Ілок. Потім вирушив проти повсталого галльського племені бойїв. У 193 році до н. е. як легат консула Луція Корнелія Мерули продовжував битися проти галлів.

У 191 році до н. е. був легатом консула Манія Ацилія Глабріон у війні проти Антіоха III, царя Сирії. Проявив себе у битві при Фермопілах. У 184 році до н. е. висунув свою кандидатуру на посаду цензора, проте невдало. У 174 році до н. е. помер під час мору невідомої хвороби.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Tassilo Schmitt: Sempronius [I 18]. / Der Neue Pauly (DNP). Band 11, Metzler, Stuttgart 2001, ISBN 3-476-01481-9. (нім.)