Тигр! Тигр!

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Тигр! Тигр!» (англ. Tiger! Tiger!) — третє з оповідань Редьярда Кіплінга із збірки Книга джунглів  циклу про людське дитинча Моуглі. В цій частині розказується про повернення Мауглі до людського життя в ближньому селі та яким чином йому вдалося перемогти свого заклятого ворога Шер-Хана.

Після схвальних відгуків на першу оповідку «Брати Мауглі», читачі з нетерпіння чекали вже інших розповідей. «Тигр! Тигр!» було одне з них — написане в 1893 році та вперше було опубліковано в 1894 року в журналі «St. Nicholas Magazine». А наприкінці 1894 року, коли Редьярд Кіплінг видав окремою книжкою свою індійську «The Jungle Book» — збірку історій про джунглі та його звірів, то розповідь про «Тигр! Тигр!» ввійшла до неї також.

Головні герої оповіді[ред.ред. код]


Сюжет[ред.ред. код]

Особливості[ред.ред. код]

  • Після оповіді Кіплінг додав супроводжуючого вірша написаного Вільямом Блейком — «The Tyger».

Екранізації[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Кіплінг, Редьярд. «Брати Моуглі: оповідання з життя дитини між звірями». Христофа Райсера Син, Видавниче Товариство «Дзвін» (Видання друге. Переклав Юр. Сірий). 234с. Київ-Відень, 1920.
  • Кіплінг, Редьярд. «Брати Моуглі: оповідання з життя дитини між звірями». Роман-газета, ч.1,2. Га-Іґ, Некарсульм, Накладом Української друкарні Га-Іґ (Переклад з англійської).
  • Кіплінг, Редьярд. «Мауглі: з Книги Джунглів». Веселка (Малював Сергій Артюшенко). 202с. Київ, 1967.

Посилання[ред.ред. код]