Тигр (геральдика)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тигр-щитотримач

Тигр, (англ. tyger) — гербова фігура у геральдиці. Тигр має тіло вовка, хвіст і гриву лева, потужні щелепи (верхня закінчується дзьобом) і витягнуту морду. Таким уявляли його середньовічні європейські художники, що ніколи не бачили реального звіра. За легендою, тигриця — грізна мати, готова люто захищати своє потомство, але людина може викрасти її дитинчат, якщо буде тримати перед собою дзеркало — тигриця буде загіпнотизована власним зображенням і втратить пильність. Тому геральдичні тигри іноді зображуються такими, що дивляться у дзеркало.

Опис[ред. | ред. код]

У сучасній геральдиці також зустрічається «природний» тигр (англ. tiger). Так амурський тигр зображений на прапорі і гербі Приморського краю, на гербі Хабаровського краю, а також на багатьох геральдичних символах міст і районів краю. Він же (під ім'ям «бабр») зображений на гербі Іркутська, хоча і в дуже спотвореному через геральдичні помилки вигляді.

Амурський тигр також є національною твариною Республіки Корея[1].

Малайський тигр є національним символом Малайзії, де він зображується на гербі країни, емблемах різноманітних державних установ (наприклад, Банку Малайзії), емблемах формувань збройних сил («силових» міністерств і відомств), і т. і. У Шрі-Ланці бенгальський тигр зображений на прапорі і емблемі тамільського сепаратистського руху Звільнення Таміл-Іламу.


Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http: //www.vokrugsveta.com/S4/nature/tiger.htm Усе про корейського тигра https://www.webcitation.org/611a4WKWL?url=http://www.vokrugsveta.com/S4/nature/tiger.htm http://www.webcitation.org/611a4WKWL

Джерела[ред. | ред. код]

  • Fox-Davies, Arthur Charles. A Complete Guide to Heraldry. London: T.C. & E.C. Jack, 1909.
  • Лакиер А. Б. Русская геральдика / 1855. — Глава третья, § 22 …Рыбы, насекомые, пресмыкающиеся. [1]
  • Слейтер Стивен. Геральдика. Иллюстрированная энциклопедия" (2-е издание). -М.: Эксмо, 2008. ISBN 978-5-699-17805-6
  • Джованни Санти-Мадзини Геральдика. История, терминология, символы и значения гербов и эмблем, АСТ, Астрель, 2007. — 594 с. ISBN 978-5-17-027393-5, 978-5-271-10044-4, 88-370-2290-5 (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Тигр (геральдика)