Тисячолітній сокіл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тисячолітній сокіл у вигляді LEGO

Тисячолітній сокіл (англ. Millennium Falcon) — вигаданий космічний корабель у всесвіті «Зоряних війн», пілотувався Ханом Соло і його помічником Чубаккою. Фігурує в 4-му, 5-му, 6-му та 7-му епізодах кіносаги «Зоряні війни», а також у багатьох коміксах, журналах і книгах про всесвіт «Зоряних війн».

За словами творця «Зоряних війн» Джорджа Лукаса, дизайн «Тисячолітнього сокола» був натхненний гамбургером, при цьому кабіна повинна виглядати «оливкою», що прилипла збоку. Корабель спочатку мав більш видовжену форму, але через схожість з кораблями з науково-фантастичного телесеріалу «Space:1999» Лукасу було запропоновано змінити дизайн. Первісна ж модель з деякими змінами використовувалася як корабля принцеси Леї — Tantive IV.

Модель корабля для фільму «Зоряні війни. Епізод V. Імперія завдає удару у відповідь» була створена в ангарі, що належить компанії Marcon Fabrications, в м. Пемброкдок в західному Уельсі. Після завершення будівництва вона важила 25 тонн і могла пересуватися тільки за допомогою пневматики.

Історія[ред. | ред. код]

До того як стати Тисячолітнім соколом, цей корабель був звичайною кореліанскою вантажівкою, викупленим Лендо Калріссіаном. Лендо майже повністю змінив вантажівку, зробивши безліч модифікацій — у тому числі встановивши гіпердвигун. Одного разу на Беспін прибув Хан Соло і, поставивши проти Калріссіана, виграв Сокіл. Соло почав провертати афери з контрабандою наркотику спайса і завербував нового штурмана — вукі Чубакку.

Джабба Хатт багато разів вичитував Соло за те, що останній скидав вантаж, ледве углядівши «Зоряний руйнівник» імперців, але довго прощав його, так як Соло був фаворитом Джабби. Проте врешті-решт терпець Джабби увірвався, і він вирішив реквізувати корабель Соло. Ось тоді-то Соло і зустрів доленосних клієнтів: Люка Скайуокера і Бена Кенобі. Він віддав Джаббі корабель в заставу, розраховуючи на подальшу виплату. Не повернувши Джаббі борг, Соло став найбільш розшукуваним найманцем, і йому більше нічого не залишалося, як стати повстанцем. Повернувшись на Беспін, Хан виявив Калріссіана вже не бідняком, а справжнім магнатом з видобутку газу тіббана. Надалі він дізнався, що Ленд уклав договір з Дартом Вейдером, і в результаті Хан був заморожений в карбоніді. Соло виплатив компенсацію Хаттові, ставши частиною його колекції заморожених, але був звільнений — при його звільненні Хатт був убитий.

Посилання[ред. | ред. код]