Тіт Геганій Мацерін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Тит Геганій Мацерін)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тіт Геганій Мацерін
лат. T. Geganius Macerinus
Народився6 століття до н. е.
Стародавній Рим
Помер5 століття до н. е.
невідомо
КраїнаСтародавній Рим
Діяльністьдавньоримський політик, давньоримський військовий
Суспільний станпатрицій[1]
Посададавньоримський сенатор[d][2] і консул[2]
РідGeganii Macerinid
Батьконевідомо
Матиневідомо
Брати, сестриLucius Geganiusd[1]

Тіт Гега́ній Мацері́н (лат. Titus Geganius Macerinus; близько 525 до н. е. — після 492 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 492 року до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Геганіїв. Про його батьків, дитячі роки немає відомостей.

Замолоду брав участь у боротьбі проти етруського лукумона (царя) Порсени. У 492 році до н. е. його було обрано консулом разом з Публієм Мінуцієм Авгуріном. Того року Римська республіка вела військові дії з містом-державою Вейї, племенами вольськів, еквів та сабінянами. Супротивник блокував усі шляхи, що спричинило нестачу в Римі харчів, зрештою у місті розпочався голод. Тіт Генуцій та його брат Луцій закупили зерно в Етрурії і на Сицилії. Втім вони почали його продавати втричі дорожче для плебеїв, намагаючись повністю підкорити останніх, змусивши через голод визнати залежність від патриціїв, а після цього підняти політичну вагу сенату. Все це викликало невдоволення плебсу, який виступив проти патриціїв. Поразки у війні вдалося уникнути лише тому, що у вольськів виникла тяжка моровиця. Додаткові римські колоністи були відправлені до міста Велітра, а в Норбі була створена нова римська колонія.

Про подальшу долю Тіта Геганія Мацеріна з того року згадок немає.

Родина

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Тіт Лівій Ab urbe condita, II, 34, 2—6. (лат.)
  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. (англ.)