Тит Геганій Мацерін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тит Геганій Мацерін
лат. T. Geganius Macerinus
Народився 6 століття до н. е.
Стародавній Рим
Помер 5 століття до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність Ancient Roman politician, Ancient Roman military personnel
Суспільний стан патрицій[1]
Посада давньоримський сенатор[d][2] і консул[2]
Рід Geganii Macerinid
Батько невідомо
Мати невідомо
Брати, сестри Lucius Geganiusd[1]

Тит Гега́ній Мацері́н (лат. Titus Geganius Macerinus; близько 525 до н. е. — після 492 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 492 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Геганіїв. Про його батьків, дитячі роки немає відомостей.

Замолоду брав участь у боротьбі проти етруського лукумона (царя) Порсени. У 492 році до н. е. його було обрано консулом разом з Публієм Мінуцієм Авгуріном. Того року Римська республіка вела військові дії з містом-державою Вейї, племенами вольськів, еквів та сабінянами. Супротивник блокував усі шляхи, що спричинило нестачу в Римі харчів, зрештою у місті розпочався голод. Тит Генуцій та його брат Луцій закупили зерно в Етрурії і на Сицилії. Втім вони почали його продавати втричі дорожче для плебеїв, намагаючись повністю підкорити останніх, змусивши через голод визнати залежність від патриціїв, а після цього підняти політичну вагу сенату. Все це викликало невдоволення плебсу, який виступив проти патриціїв. Поразки у війні вдалося уникнути лише тому, що у вольськів виникла тяжка моровиця. Додаткові римські колоністи були відправлені до міста Велітра, а в Норбі була створена нова римська колонія.

Про подальшу долю Тита Геганія Мацеріна з того року згадок немає.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Тит Лівій Ab urbe condita, II, 34, 2—6. (лат.)
  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. (англ.)
  1. а б Digital Prosopography of the Roman Republic
  2. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3