Тит Герміній Аквілін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Тіт Герміній Аквілін (лат. Titus Herminius Aquilinus, д/н ? — † 498 рік до н.е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Гермініїв. Про родину немає відомостей. Тіт Герміній підтримав вигнання царя Тарквінія II з Риму у 509 році до н.е. У 507 році до н.е. разом з Спурієм Ларцієм та Горацієм Коклесом захищав міст до Риму від військ Порсени, царя Клузія. У 506 році до н.е. обирається консулом (разом з Спурієм Ларцієм Флавом). За час його каденції Рим зумів зберегти мир з усіма своїми сусідами.

У 498 році до н.е. розпочалася війна з латинянами. Вирішальна битва відбулася біля Регілльського озера. Тут Герміній командував кіннотою як легат. Під час битви він вбив очільника Латинського союзу Октавія Мамілія, володаря Тускулума. Проте потім під час битви загинув й сам Тіт Герміній.

Родина[ред.ред. код]


Джерела[ред.ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. - 100 B.C. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968.
  • Livius 2,10,6f.
  • Dionysios 5,23,2ff.; 5,24,1.