Тит Герміній Аквілін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тит Герміній Аквілін
Народився 6 століття до н. е.
Помер 496 до н. е.
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, солдат і військовослужбовець
Посада консул Римської республіки[d] і давньоримський сенатор[d]

Тіт Герміній Аквілін (лат. Titus Herminius Aquilinus; ? — 498 рік до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Гермініїв. Про родину немає відомостей. Тіт Герміній підтримав вигнання царя Тарквінія II з Риму у 509 році до н. е.

У 507 році до н. е. разом з Спурієм Ларцієм та Горацієм Коклесом захищав міст до Риму від військ Порсени, царя Клузія. У 506 році до н. е. обрано консулом разом з Спурієм Ларцієм Флавом. За час його каденції Рим зумів зберегти мир з усіма своїми сусідами.

У 498 році до н. е. розпочалася війна з латинянами. Вирішальна битва відбулася біля Регілльського озера. Тут Герміній командував кіннотою як легат. Під час битви він вбив очільника Латинського союзу Октавія Мамілія, володаря Тускулума. Проте потім під час битви загинув й сам Тіт Герміній.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968.
  • Тит Лівій, Ab urbe condita, 2,10,6f. (лат.)
  • Діонісій Галікарнаський, 5,23,2ff.; 5,24,1.