Перейти до вмісту

Тит Манлій Торкват (консул 165 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Тит Манлій Торкват
Народивсяневідомо
Рим
Померпісля 140 до н. е.
невідомо
ГромадянствоРимська республіка
Діяльністьполітик, державний та військовий діяч
Знання мовлатина
Суспільний станпатрицій[1]
Посадаконсул
Термін165 рік до н. е.
ПопередникМарк Клавдій Марцелл
НаступникАвл Манлій Торкват
РідМанлії
БатькоАвл Манлій Торкват
Матиневідомо
Брати, сестриАвл Манлій Торкват[1][1]
У шлюбі зневідомо
ДітиДецим Юній Сілан Манліан

Тит Ма́нлій Торква́т (лат. Titus Manlius Torquatus; ? — після 140 до н. е.) — політичний, держжавний та військовий діяч часів Римської республіки, консул 165 року до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Манліїв, його гілки Торкватів. Син Авла Манлія Торквата та онук Тіта Манлія Торквата, консула 235 та 224 років до н. е. Про молоді роки немає відомостей.

У 170 році до н. е. став претором. Того ж року увійшов до колегії понтифіків.

У 165 році до н. е. його обрано консулом разом з Гнеєм Октавієм. Сприяв обранню свого брата Авла Манлія Торквата консулом на 164 рік до н. е.

У 162 році до н. е. разом з Гнеєм Корнелієм Мерулою сенатом відправлений на Схід, де вирішували суперечку між представниками династії Птолемеїв — Птолемеєм VI та Птолемея VIII. У результаті Торкват разом з Мерулою затвердили за останнім Киренаїку, а першого визнали царем Єгипту. Водночас римляни підтримали вимоги Птолемея VIII щодо отримання Кіпру. Втім Торкват разом з Мерулою не забезпечили вимоги останнього військовою силою. У 161 році до н. е. Торкват підтримував посланців Птолемея VIII стосовно розірвання союзу з Птолемеєм VI, але не досяг успіху.

У 146 році його сина всиновив Децим Юній Сілан. У 140 році до н. е. очолив суд стосовно звинувачення його сина, якого підозрювали у зловживання під час пропреторства у провінції Македонія. Після вивчення обставин справи Торкват визнав свого сина винним у злочинах. Останній наклав на себе руки. Про подальшу долю Тита Манлія Торквата немає відомостей.

Родина

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.3 p. 1164 n.8 (англ.)
  • Friedrich Münzer: Manlius 83). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XIV,1, Stuttgart 1928, Sp. 1209 f. (нім.)
  1. а б в Digital Prosopography of the Roman Republic