Тит Ромілій Рок Ватикан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тит Ромілій Рок Ватикан
Народився близько 490 до н. е.
Рим
Помер після 451 до н. е.
Рим
·мор невідомої смертельної хвороби
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний і військовий діч
Суспільний стан патрицій
Посада консул
Термін 455 рік до н. е.
Попередник Марк Валерій Максим Лактука
Наступник Спурій Тарпей Монтан Капітолін
Рід Ромілії
Батько Тит Ромілій Рок Ватикан

Тит Ромілій Рок Ватикан (лат. Titus Romilius Rocus Vaticanus; близько 490 до н. е. — після 451 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч часів ранньої Римської республіки, консул 455 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Роміліїв. Син Тита Ромілія Рока Ватикана. Про молоді роки немає відомостей.

У 455 році до н. е. обрано консулом разом з Гаєм Ветурієм Цікуріном. На початку каденції вступив у суперечку з плебеями щодо формування війська та надання нових прав плебсу. На деякий час вдалося придушити невдоволення останнього. Згодом рушив на допомогу союзному місту Тускулума, яке було атаковано еквами. Разом з колегою завдав поразку ворогам біля гори Алгідон. Проте відмовився ділити здобич поміж легіонерами, левову частку передавши до державної скарбниці.

У 454 році до н. е. притягнутий до суду народними трибунами за несправедливий розподіл захопленої у еквів здобичі. У результаті разом із колегою засуджений до штрафу у 10 тис. бронзових ассів.

У 451 році до н. е. увійшов до першої колегії децемвірів, яка працювала над створенням установами республіки Сформовані перші закони, що в подальшому увійшли до XII таблиць.

Джерела[ред. | ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968. (Philological Monographs. Hrsg. von der American Philological Association. Bd. 15, Teil 1), S. 42 (англ.)