Тит Статілій Тавр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тіт Статілій Тавр

Тіт Статі́лій Тавр (лат. Titus Statilius Taurus, * 60 рік до н. е. — † 10 рік н. е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Статіліїв. Народився у Римі у родині Тіта Статілія Тавра. Про молоді роки мало відомостей. Кар'єру свою розпочав, підтримуючи Октавіана. Завдяки цьому у 37 році до н. е. стає консулом-суфектом. Брав активну участь у приборканні одного з тріумвірів — Марка Емілія Лепіда. Після цього з 36 до 34 року як проконсул керував провінцією Африка. у 34 році до н. е. брав участь у війні, яку вів Октавіан в Ілірику та Далмації.

У битві при Акції у 31 році до н. е. Статілій очолював війська Октавіана на суходолі. Брав участь у захоплені Єгипту. Згодом у 29 році до н. е. очолював війська у війні проти кантабрів та астурів у північній Іспанії. Цього ж року за наказом Тіта Статілія було побудовано перший кам'яний амфітеатр. Він розташовувався на Марсовому полі у Римі. У зв'язку з цим й отримав назву Амфітеатр Статілія Тавра.

У 26 році до н. е. обирається консулом (разом з Октавіаном Августом). Після цього припиняє брати участь у війнах, займаючись здебільшого державними справами. З 16 до 10 року до н. е. обіймав посаду префекта Риму. Незабаром після цього відійшов від справ.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Корнелія Сізена

Діти:

Джерела[ред.ред. код]

  • Tacitus, Annales. vi. 11, xii.59
  • Syme, R., Augustan Aristocracy
  • John Hazel, Who's Who in the Roman World, Routledge, London, 2002