Тихоходи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тихоходи, тардигради
Hypsibius dujardini
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Двобічно-симетричні (Bilateralia)
Первиннороті (Protostomia)
Тип: Tardigrada (Spallanzani, 1777)
Класи
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Tardigrada
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Tardigrada
EOL logo.jpg EOL: 3204
ITIS logo.jpg ITIS: 155166
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 42241
Fossilworks: 272408

Тихохо́ди (лат. Tardigrada) — тип двобічно-симетричних тварин. Вони мають деякі риси, спільні як із поліхетами та членистоногими. Проте деякі особливості їхньої будови та ембріонального розвитку свідчать про те, що це самостійний, дуже своєрідний тип тваринного світу.

Тіло мало сегментоване з нечітко відокремленою головою, у більшості видів довжиною 0,3-0,5 мм, деякі можуть сягати 1,2 мм, двобічно-симетричне, більш-менш циліндричне з 4 парами нерозчленованих кінцівок. Органів дихання і кровообігу немає. Травна система наскрізна. Центральна нервова система (артропоїдного типу) складається з надглоткового і 5 черевних гангліїв. Розмноження статеве, відомий також партеногенез. Розвиток прямий, супроводиться линянням. Рослиноїдні. Здатні витримувати тривале (протягом кількох років) висихання: висушені тихоходи короткий час можуть витримувати температури від —271 °C до +150 °C. Здатні виживати в безповітряному просторі й переносити опромінення радіацією в тисячу разів більше ніж людина (570000 рентген). В стані анабіозу можуть перебувати досить довгий час — 120 років.

Відомо близько 1000 видів. Поширені у прісних і морських водоймах, у ґрунті, на суші в скупченнях крапельної вологи тощо. В Україні — 70 видів і підвидів.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]