Тишецький Валентин Антонович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тишецький Валентин Антонович (20 вересня 1951 р., смт Крижопіль, Вінницької області) - український живописець, член Національної Спілки художників України з 1993 р.[ред. | ред. код]

Народився 20 вересня 1951 р. в смт Крижопіль, Вінницької області. В 1978 р. закінчив Московське державне художнє училище, відділення декоративного оформлення. Учасник обласних та республіканських виставок. Працює в галузі станкового монументального живопису.

Валентин Антонович - переможець конкурсу “Людина року” у номінації “Митець”.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився Валентин Антонович 20 вересня 1951 року в смт. Крижополі, Вінницької області, в сім’ї Антона Болеславовича та Віри Яківни Тишецьких. Батько Валентина Антоновича був висококваліфікованим майстром з обробки металу. Він міг виготовити деталь, яка мало в чому поступалась перед заводською.

Валентин Антонович малюванням захоплювався з дитинства. В шкільні роки мріяв стати не художником, а письменником. «Ми часто переїжджали, пам'ятаю, як мене захоплювала краса Дмитрашківки, де батько відновлював війною зруйнований млин. Опісля Львів. Де ми жили дванадцять років і я відвідував художню школу», – згадує Валентин Тишецький.

Там же у Львові закінчив підготовчі курси Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

Професійну освіту молодий художник з провінційного містечка здобував у Москві. В 1978 році закінчив Московське художнє училище «Пам’яті 1905р.» (нині інститут живопису, скульптури та художньої педагогіки). Можливо саме тому й вважає себе Валентин Тишецький представником Московської школи живопису, елементи й традиції якої прагне передати у своїх полотнах. Працює художник в галузі станкового живопису. В його роботах відчутний дух нашого південного Поділля.

Виставки[ред. | ред. код]

1992р. – виставка в Києві, присвячена першій річниці Незалежності України. Пейзаж «Блакитно–сонячне мереживо».

1996р. – виставка, присвячена 500–річчю запорізьких козаків. Експонувався натюрмортом «Харч–козацький».

2000р. – Міжнародний конкурс «2000 років під зіркою Віфлієму». Робота «Потепліло» отримала приз журі колекціонерів.

2001р. – ювілейна виставка «Сповідуємо Україну», присвячена 10–річчю Незалежності України.

2002р. – учасник Московської виставки, яка проводилась в рамках Року України в Росії. Робота «Подільські етюди. Квітень».

2004р. – учасник виставки, присвяченої 195–й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. Робота «Весна у Вербці».

Посилання[ред. | ред. код]