Ти хто такий? Давай, до побачення!

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Оригінальне відео

«Ти хто такий? Давай, до побачення!» (рос. «Ты кто такой? Давай, до свидания!») — мейхана, що стала Інтернет-мемом.

Виконують азербайджанські[1] мейханісти і талишські[2][3][4] співаки-брати Інтігам та Ехтірам Рустамові.

Історія[ред.ред. код]

Відео зняли 5 листопада 2011 року під час весілля в селі Тангеруд Астаринського району Азербайджану, і з тих пір воно набрало більше шести з половиною мільйонів переглядів (6 548 219 на вересень 2013 року) на YouTube[5]. Ролик демонструє змагання двох груп мейханістів, які обіграли фразу «Ты кто такой? Давай, до свидания!». З однієї сторони це були місцеві мейханісти Інтігам і Ехтірам Рустамові, Різван Шихізаде та Хусейн Астаринський, а з іншої  — бакинські мейханісти Рашад Дагли, Ельшан Хазар і Парвіз Бюльбюля. Авторство фрази, що стала популярною, належить Інтігаму Рустамову.[2] Куплети виконувались російською, азербайджанською і талишською мовами. За словами братів Рустамових, ця мейхана була створена після того, як на весіллі попросили виконати щось російською для московських родичів нареченого.[6]

В ході виконання в речитативах постійно звучить фраза «Ты кто такой? Давай, до свидания!». Ця фраза з відеоролика талишського журналіста[2][7]Гілала Мамедова стала популярним Інтернет-мемом[8]. Мамедов пізніше був заарештований. На думку правозахисниці Лейли Юнус, переслідування владою пов'язане з коментарем, де говориться, що доки президент Ільхам Алієв витрачає мільйони на Євробачення, ця мейхана популярною стала безкоштовно[9][10]. Однак, за словами заступника начальника прес-служби МВС Ехсана Західова, Мамедова заарештували у зв'язку з тим, що в нього виявили 5 грамів героїну, після чого був здійснений обшук його квартири, де в присутності понятих знайшли ще 30 грам цього наркотика[11].

За словами виконавця мейхани, Інтігама Рустамова, Мамедов не є автором його мейхани, про що помилково повідомлялося в багатьох російських ЗМІ, він тільки завантажив відео на Youtube[11].

Використання в політичному житті[ред.ред. код]

Рядок із куплету «Ты кто такой? Давай, до свидания» став надзвичайно популярним у російської радикальної опозиції, яка закликала сказати «До побачення» колишньому Міністру внутрішніх справ Рашиду Нургалієву, голові Слідчого Комітету Росії Олександру Бастрикіну та іншим державним діячам[12]. Хештег #путинтыктотакойдавайдосвидания, цитований російськими опозиційними користувачами, вийшов на лідируючі позиції світового рейтингу тегів мережі Twitter[13][14]. В серпні 2012 року в мережі з'явився ролик, у якому "Давай, до побачення" кажуть вже грузинські опозиціонери Президенту Грузії Михаїлу Саакашвілі. Решта пісні, крім цього рядка, співається грузинською мовою[15].

Вплив на російську естраду[ред.ред. код]

Найвідомішу пародію на мейхану виконав репер Тіматі.[16].

29 червня 2012 року брати Рустамові стали гостями програми «Вечірній Ургант»[17], де вони на всеросійському телебаченні вперше наживо виконали свою прославлену мейхану[18].

Вплив на політичне і культурне життя в Україні[ред.ред. код]

Завдяки популярності відео виконання мейхани фраза «Ты кто такой? Давай, до свидания!» стала популярною і в Україні. Її можна почути як російською, так і українською мовами. На телеканалі 1+1 вийшло розважально-ігрове шоу знайомств із назвою «Давай, до побачення!»[19], вболівальники київського «Динамо» такою фразою проводжали скандально звільненого тренера Юрія Сьоміна[20], а молодіжні організації опозиційних партій провели акцію "Давай, до побачення!", присвячену відставці уряду Миколи Азарова [21].


Примітки[ред.ред. код]

 1. «Азербайджанські виконавці куплетів…» РІАНОВИНИ
 2. а б в Слідами мейхани, Lenta.ru
 3. В Баку затримали зірку YouTube
 4. Привітання Президента РОО Талишська діаспора Ісмаіла Шабанова
 5. Ти хто такий, давай до побачення! (Ti kto takoy, davay dosvidaniya!)
 6. МТРК «Мир». Давай, до свидания: блогеров покорила азербайджанская мейхана
 7. Давай, за решетку!, газета «Взгляд»
 8. Світовим хітом Twitter стала фраза «Путін, ти хто такий? Давай, до побачення» / LeaderGroup.Com.Ua
 9. Арестован главред «Толыши Садо», Радіо Свобода, «Во-первых, раздражение властей могла вызвать размещенная в YouTube мейхана, которая сопровождалась комментарием, что в отличие от Ильхама Алиева, потратившего на Eurovision миллионы, мейхана на талышском стала известна миру бесплатно.»
 10. Leyla Yunus: the arrest of Hilal Mamedov is a pressure on national minorities
 11. а б Vesti.Az. «Редактор „Толыши садо“ всего лишь разместил мою мейхану на You tube»
 12. Давай, за решетку!
 13. Фраза «Путин, ты кто такой? Давай, до свидания» вышла в мировые тренды Твиттера
 14. «Путин, ты кто такой? Давай, до свидания»: фраза стала мировым хитом Twitter
 15. Грузини заспівали Саакашвілі «Давай, до побачення»
 16. Timati, ДАВАЙ ДОСВИДАНИЯ
 17. Интигам и Этирам Рустамовы
 18. «Давай, до свидания!». Стихотворные состязания «Мейхана» в исполнении Интигама и Этирама Рустамовых.
 19. Телеканал "1+1" готує ігрове шоу "ДАВАЙ, до побачення ;)"
 20. Давай, до побачення: "Динамо" розпрощалося з Сьоміним
 21. Карикатурного Азарова з Табачником відправили в небо під крики "Давай, до побачення!"

Посилання[ред.ред. код]